teracopy - en to no_NO translation catalogue (257 entries)

en: %d item | %d items
no_NO[0]: %d element
no_NO[1]: %d elementer

en: %s hash file saved
no_NO: %s hash-fil lagret

en: %s hash in Clipboard matches: #10%s
no_NO: %s hash i utklippstavlen ser ut som: #10%s

en: %s: completed
no_NO: %s: fullført

en: (this requires elevated privileges)
no_NO: (dette trenger opphøyet rettigheter)

en: ACL
no_NO: OK

en: About
no_NO: Om

en: Absent
no_NO: Fraværende

en: Action to take on filename conflict
no_NO: Hvilket valg skal taes ved filnavn konflikt

en: Add files
no_NO: Legg til filer

en: Add files or folders
no_NO: Legg til filer eller kataloger

en: Add folders
no_NO: Legg til mapper

en: Add to Explorer context menu
no_NO: Legg til i Utforsker-kontekstmeny

en: Add to favorites
no_NO: Legg til i favoritter

en: Add to: %s
no_NO: Legg til %s

en: Added
no_NO: Lagt til

en: Adding files...
no_NO: Legger til filer...

en: Adds Copy and Move buttons to the Total Commander default buttons bar.
no_NO: Legg til Kopier og Flytt knapper til Total Commander standard knapperad.

en: All items
no_NO: Alle elementer

en: Always On Top
no_NO: Alltid fremme

en: Always test after copy
no_NO: Test alltid etter kopi

en: Append path
no_NO: Legg til sti

en: Applying attributes and removing folders...
no_NO: Legger til attributter og fjerner mapper...

en: Applying folder attributes...
no_NO: Legger til mappeattributter...

en: Attributes
no_NO: Attributter

en: Audit
no_NO: Revider

en: Auto
no_NO: Automatisk

en: Auto-scroll
no_NO: Auto-rull

en: Automatic updates
no_NO: Automatiske oppdateringer

en: Bigger
no_NO: Større

en: Browse
no_NO: Bla igjennom

en: Buffer size for all operations
no_NO: Buffer størrelse for alle opersjoner

en: CSV (to import in Excel, etc)
no_NO: CSV (for import i Excel, etc)

en: Cancel
no_NO: Avbryt

en: Cancelled
no_NO: Avbrutt

en: Category
no_NO: Kategori

en: Check for updates
no_NO: Se etter oppdateringer

en: Check free space
no_NO: Sjekk ledig plass

en: Checksum copied
no_NO: Sjekksum kopiert

en: Clean history now
no_NO: Tømme historikk nå

en: Close
no_NO: Lukk

en: Close all panels
no_NO: Lukk alle paneler

en: Close app
no_NO: Avslutt applikasjon

en: Confirm drag and drop
no_NO: Bekreft dra og slipp

en: Copy
no_NO: Kopier

en: Copy files
no_NO: Kopier filer

en: Copying
no_NO: Kopierer

en: Create a new list
no_NO: Lag en ny liste

en: Create folders
no_NO: Lag kataloger

en: Created
no_NO: Opprettet

en: Delete
no_NO: Slett

en: Delete %d file from disk? | Delete %d files from disk?
no_NO[0]: Slette %d filen fra disk?
no_NO[1]: Slette %d filer fra disk?

en: Delete ALL files in the list?
no_NO: Slett ALLE filer i listen?

en: Delete all files in the list
no_NO: Slett alle filer i listen

en: Delete from disk
no_NO: Slett fra disk

en: Deleted
no_NO: Slettet

en: Deleting
no_NO: Sletter

en: Deselect all
no_NO: Fjern all merking

en: Destination File Already Exists
no_NO: Målfil eksisterer allerede

en: Disable asynchronous file transfer
no_NO: Deaktiver asynkron filoverføring

en: Disk is full, please free up %s
no_NO: Disk er full, vennligst frigi %s

en: Done
no_NO: Ferdig

en: Download
no_NO: Nedlasting

en: Drag files or folders here
no_NO: Dra filer eller mapper hit

en: Edit
no_NO: Rediger

en: Edit in Notepad
no_NO: Rediger i Notatblokk

en: Empty
no_NO: Tom

en: Enter key
no_NO: Legg inn nøkkel

en: Error
no_NO: Feil

en: Error creating folder.
no_NO: Feil ved opprettelse av mappe.

en: Error deleting file.
no_NO: Feil ved sletting av fil.

en: Error opening file.
no_NO: Feil ved åpning av fil.

en: Error reading file.
no_NO: Feil ved lesing av fil.

en: Error writing file.
no_NO: Feil ved skriving av fil.

en: Expanded
no_NO: Utvidet

en: Expanded view
no_NO: Utvidet visning

en: Export as
no_NO: Eksporter som

en: Export only
no_NO: Bare eksport

en: Extension
no_NO: Utvidelse

en: Failed
no_NO: Mislykket

en: Faster, hard to recover.
no_NO: Raskere, vanskelig å gjenvinne.

en: Favorites & recent
no_NO: Favoritter og nylige

en: File
no_NO: Fil

en: File info
no_NO: Fil info

en: File is offline, waiting...
no_NO: Filen er frakoblet, venter...

en: File is too large for this file system
no_NO: Filen er for stor for denne filsystemet

en: File list
no_NO: Filliste

en: File list is empty
no_NO: Fillisten er tom

en: File managers
no_NO: Filbehandlerer

en: File skipped
no_NO: Filen ble hoppet over

en: Files
no_NO: Filer

en: Files & folders
no_NO: Filer og Mapper

en: Folder
no_NO: Mappe

en: Folder not found
no_NO: Mappe ikke funnet

en: Free for Home Users
no_NO: Gratis for hjemmebrukere

en: Free space: %s
no_NO: Ledig plass: %s

en: Get Pro version
no_NO: Få Pro versjon

en: HTML (with sortable columns)
no_NO: HTML (med sorterbare kolonner)

en: Handle drag and drop files using left mouse button as well as copy and paste commands in Explorer.
no_NO: Håndter dra og slipp filer ved å bruke venstre museknapp, samt kopier og lim inn kommandoer i Explorer.

en: Hash
no_NO: Nummer

en: Hashes mismatch
no_NO: Usamsvarende hasher

en: Hibernate
no_NO: Hvilemodus

en: Ignore
no_NO: Ignorer

en: Ignored
no_NO: Ignorert

en: Interface
no_NO: Grensesnitt

en: Inverse selection
no_NO: Inverter merking

en: Keep ACLs for files
no_NO: Behold ACLs for filer

en: Keep ACLs for folders
no_NO: Behold ACLs for kataloger

en: Keep app open
no_NO: Hold applikasjon åpen

en: Keep audit information for files
no_NO: Behold revidert informasjon for filer

en: Keep audit information for folders
no_NO: Behold revidert informasjon for kataloger

en: Keep both
no_NO: Behold begge

en: Keep file alternate data streams
no_NO: Behold alternativ datastrøm i filen

en: Keep file attributes (Read only, Archive...)
no_NO: Behold fil atributter (Kun les, arkiver...)

en: Keep file timestamps
no_NO: Behold fil tidsstempel

en: Keep folder alternate data streams
no_NO: Behold katalog data strøm

en: Keep folder attributes (Read only, Archive...)
no_NO: Behold katalog atributter (Kun les, arkiver...)

en: Keep folder timestamps
no_NO: Behold katalog tidskode

en: Keep history for 1 day
no_NO: Behold loggen i 1 dag

en: Keep history for 1 week
no_NO: Behold loggen i 1 uke

en: Keep history permanently
no_NO: Behold historikk permanent

en: Keep owner information for files
no_NO: Behold eierinformasjon for filer

en: Keep owner information for folders
no_NO: Behold eier informasjon for kataloger

en: Log
no_NO: Logg

en: Menu
no_NO: Meny

en: Method to calculate checksums while transferring or testing files
no_NO: Metode for beregning av kontrollsum under overføring eller prøving av filer

en: Misc
no_NO: Diverse

en: Modified
no_NO: Endret

en: More
no_NO: Mer

en: More options, applicable to all files
no_NO: Flere alternativer, gjelder for alle filer

en: More space is required: %s
no_NO: Det er ikke nok plass: %s

en: Move
no_NO: Flytt

en: Move to Recycle Bin
no_NO: Flytt til papirkurv

en: Moved
no_NO: Flyttet

en: Moving
no_NO: Flytter

en: Never keep history
no_NO: Aldri behold historikk

en: New file list
no_NO: Ny filliste

en: Newer
no_NO: Nyere

en: Next
no_NO: Neste

en: No checksums are available, please copy or test files first.
no_NO: Ingen kontrollsum er tilgjengelig, vennligst kopier eller test filer først.

en: No files added
no_NO: Ingen filer lagt til

en: No items to show. Remove filters to see all files.
no_NO: Ingen elementer å vise. Fjern filtre for å se alle filer.

en: No open windows
no_NO: Ingen åpne vinduer

en: No target
no_NO: Ikke noe mål

en: No target file
no_NO: Ingen målfil

en: Not calculated
no_NO: Ikke beregnet

en: Not registered for Commercial Use
no_NO: Ikke registrert for kommersiell bruk

en: Older
no_NO: Eldre

en: On every operation
no_NO: For hver operasjon

en: On finish: %s
no_NO: Ved avsluttning: %s

en: Only when Scroll Lock is OFF
no_NO: Bare når rullelås er AV

en: Open file
no_NO: Åpne fil

en: Open folder
no_NO: Åpne mappe

en: Opening via service:
no_NO: Åpner via tjeneste:

en: Options
no_NO: Alternativer

en: Order license
no_NO: Kjøp lisens

en: Overwrite
no_NO: Overskriv

en: Overwrite all
no_NO: Overskriv alle

en: Overwrite all older files
no_NO: Skriv over alle eldre filer

en: Owner
no_NO: Eier

en: Paused
no_NO: Satt På Pause

en: Play sound
no_NO: Spill av lyd

en: Preferences
no_NO: Innstillinger

en: Print/export
no_NO: Skriv ut/eksport

en: Process files:
no_NO: Behandle filer:

en: Prompt on filename collision
no_NO: Spør etter filnavn kollisjon

en: Querying...
no_NO: Spørrer...

en: Read how to add Copy and Move buttons to the Directory Opus.
no_NO: Les hvordan du legger til Kopier og Flytt knapper til Katalogens Opus.

en: Read source files and create checksums
no_NO: Les mål filene og lag sjekksum

en: Read target files and compare checksums
no_NO: Les mål filene og sjekk sjekksum

en: Register Copy Handler
no_NO: Registrer Kopier håndtaker

en: Remove from favorites
no_NO: Fjernet fra favoritter

en: Remove selected
no_NO: Fjern valgte

en: Rename all copied files
no_NO: Gi nytt navn til alle kopierte filer

en: Rename all older target files
no_NO: Gi nytt navn til alle eldre valgte filer

en: Rename all target files
no_NO: Gi nytt navn til alle målfiler

en: Replace all files if size different
no_NO: Erstatt alle filer hvis ulik størrelse

en: Replace all smaller files
no_NO: Erstatt alle mindre filer

en: Reset completed and process all added files?
no_NO: Vil du tilbakestille og behandle all filer som ble lagt til?

en: Reset list
no_NO: Tilbakestill liste

en: Reset to default
no_NO: Tilbakestill til standard

en: Result
no_NO: Resultat

en: Resume
no_NO: Gjenoppta

en: Run as administrator
no_NO: Kjør som administrator

en: Running with administrator priviledges
no_NO: Start med administrator rettigheter

en: Same date
no_NO: Samme dato

en: Same extension
no_NO: Samme utvidelse

en: Same folder
no_NO: Samme mappe

en: Same size
no_NO: Samme størrelse

en: Save Hash
no_NO: Lagre Hash

en: Save as default
no_NO: Lagre som standard

en: Save checksum file on finish
no_NO: Lagre kontrollsum-filen ved ferdigmelding

en: Save checksums
no_NO: Lagre kontrollsum

en: Save the checksum file to the source folder
no_NO: Lagre kontrollsumfilen i kildemappen

en: Save the checksum file to the target folder
no_NO: Lagre kontrollsumfilen i målmappen

en: Security
no_NO: Sikkerhet

en: Select
no_NO: Velg

en: Select ignore list
no_NO: Velg ignoreringsliste

en: Select target path
no_NO: Velg mål bane

en: Shared options
no_NO: Delte valg

en: Shell integration
no_NO: Shell integrering

en: Show notifications
no_NO: Vis varsler

en: Shutdown
no_NO: Avslutt

en: Sizes mismatch
no_NO: Størrelser stemmer ikke

en: Skip
no_NO: Hopp over

en: Skip all
no_NO: Hopp over alle

en: Skip requested by user
no_NO: Hopp over forespurt av bruker

en: Skipped
no_NO: Utelatt

en: Sleep
no_NO: Sov

en: Slower, easy to recover.
no_NO: Tregere, lett å gjenopprette.

en: Smaller
no_NO: Mindre

en: Source
no_NO: Kilde

en: Source is the same as target
no_NO: Kilden er det samme som målet

en: Space
no_NO: Mellomrom

en: Stacks
no_NO: Stack

en: Start Now
no_NO: Start nå

en: Stop
no_NO: Stopp

en: Stop all operations?
no_NO: Stoppe alle opersjoner?

en: Stop requested by user
no_NO: Stopp forespurt av bruker

en: Stopped
no_NO: Stoppet

en: Store calculated checksum inside the file using Alternate Data Streams
no_NO: Lagre kalkulerte kontrollsum inne i filen ved hjelp av alternative datastrømminger

en: Store/verify checksum in ADS
no_NO: Lagre/verifiser sjekksum i ADS

en: Streams
no_NO: Strømmer

en: Successful
no_NO: Vellykket

en: Target
no_NO: Mål

en: Test options
no_NO: Alternativer for test

en: Test single files against a checksum in Clipboard
no_NO: Test enkeltfiler mot en sjekksum i utklippstavlen

en: Testing
no_NO: Tester

en: The destination folder is a subfolder of the source folder!
no_NO: Målmappen er en undermappe til kildemappen!

en: The file is available again, resuming transfer...
no_NO: Filen er tilgjengelig igjen, gjenopptar overføring...

en: This item
no_NO: Dette elementet

en: Time
no_NO: Tid

en: Timestamps
no_NO: Tidsstempel

en: Toggle row
no_NO: Veksle rad

en: Total
no_NO: Totalt

en: Transfer
no_NO: Overfør

en: Transfer options
no_NO: Overføringsvalg

en: Transfers history
no_NO: Overfør historikk

en: Unattended
no_NO: Ubetjent

en: Unavailable
no_NO: Ikke tilgjengelig

en: Unregister Copy Handler
no_NO: Avregistrer Kopi Handler

en: Use TeraCopy as default copy handler
no_NO: Bruk TeraKopier som standardhåndteringsbehandler

en: Use system write cache
no_NO: Bruk systemskrive-mellomlager

en: Verified
no_NO: Bekreftet

en: Verify
no_NO: Verifiser

en: Verify files after transfer
no_NO: Verifiser filer etter overføring

en: Verifying
no_NO: Validerer

en: Very slow, one pass with random data, useless for solid state drives.
no_NO: Veldig langsomt, en passering med tilfeldige data, ubrukelig for SSD.

en: Waiting for other transfers...
no_NO: Venter på andre overføringer...

en: Window
no_NO: Vindu

en: Wipe data
no_NO: Tøm Data

en: buffer size
no_NO: bufferstørrelse

en: days
no_NO: dager

en: errors: %d
no_NO: feil: %d

en: hours
no_NO: timer

en: skip all in %d s
no_NO: hopp over alle om %d s

en: skipped: %d
no_NO: hoppet over: %d
