teracopy - en to he_IL translation catalogue (43 entries)

note: mode
en: Copying
he_IL: מעתיק

en: Moving
he_IL: מעביר

en: Error
he_IL: שגיאה

note: File list filter
en: Skipped
he_IL: דולג

note: target mode log second line
en: Target
he_IL: יעד

en: Overwrite
he_IL: שכתב

en: Skip
he_IL: דלג

note: replace dialog
en: More
he_IL: פרטים

en: Enter key
he_IL: הזן קוד

en: Shutdown
he_IL: כיבוי

en: Always On Top
he_IL: תמיד מעל חלונות

en: Handle drag and drop files using left mouse button as well as copy and paste commands in Explorer.
he_IL: השתמש בפעולת גרירה על ידי לחצן עכבר שמאלי ובהעתקה והעברה בסייר החלונות

en: Adds Copy and Move buttons to the Total Commander default buttons bar.
he_IL: הוסף כפתורי העתקה והעברה ל-Total Commander

en: Read how to add Copy and Move buttons to the Directory Opus.
he_IL: הוראות כיצד להוסיף כפתורי העתקה והעברה ל-Directory Oppus

en: Misc
he_IL: שונות

en: Register Copy Handler
he_IL: רשום כמנהל העתקות

en: Unregister Copy Handler
he_IL: בטל רישום כמנהל העתקות

en: Use TeraCopy as default copy handler
he_IL: השתמש ב-TeraCopy בתור מנהל ההעתקות

en: Only when Scroll Lock is OFF
he_IL: רק כאשר Scroll Lock מכובה

en: Add to Explorer context menu
he_IL: הוסף לתפריט סייר החלונות

en: Check free space
he_IL: בדוק מקום פנוי

en: Always test after copy
he_IL: בדוק אחרי העתקה

en: Cancel
he_IL: בטל

en: Not registered for Commercial Use
he_IL: לא רשום לשימוש מסחרי

en: Free for Home Users
he_IL: חופשי למשתמש ביתי

note: cancel timer
en: Close
he_IL: סגור

en: Delete
he_IL: מחק

note: source mode add busy drives
en: Source
he_IL: מקור

note: file - use target if renamed
en: File
he_IL: קובץ

en: Select
he_IL: בחר

note: ignore
en: Ignore
he_IL: התעלם

note: Buy Pro version
en: Get Pro version
he_IL: השג גירסה מקצועית

en: Browse
he_IL: עיין

en: Copy
he_IL: העתק

en: Move
he_IL: העבר

en: Start Now
he_IL: התחל כעת

en: Pause
he_IL: השהה

en: Resume
he_IL: המשך

en: Verify
he_IL: ודא

note: operation buttons
en: Test
he_IL: בדוק

en: Sizes mismatch
he_IL: אין התאמה בגודל

en: Paused
he_IL: מושהה

note: menu
en: Menu
he_IL: תפריט
