teracopy - en to fi_FI translation catalogue (262 entries)

en: %d item | %d items
fi_FI[0]: %d kohde
fi_FI[1]: %d kohdetta

en: %s hash file saved
fi_FI: %s tarkistussumma tiedosto tallennettu

en: %s hash in Clipboard matches: #10%s
fi_FI: %s tarkistussumma leikepöydällä täsmää: #10%s

en: %s: completed
fi_FI: %s: valmis

en: (this requires elevated privileges)
fi_FI: (tämä vaatii järjestelmänvalvojan oikeudet)

en: About
fi_FI: Tietoja

en: Absent
fi_FI: Puuttuva

en: Action to take on filename conflict
fi_FI: Toimenpide tiedostonimi ristiriidan varalta

en: Add files
fi_FI: Lisää tiedostoja

en: Add files or folders
fi_FI: Lisää tiedostoja tai kansioita

en: Add folders
fi_FI: Lisää kansioita

en: Add to Explorer context menu
fi_FI: Lisää Explorerin kontekstivalikkoon

en: Add to favorites
fi_FI: Lisää suosikkeihin

en: Add to: %s
fi_FI: Lisää: %s

en: Added
fi_FI: Lisätty

en: Adding files...
fi_FI: Lisätään tiedostoja...

en: Adds Copy and Move buttons to the Total Commander default buttons bar.
fi_FI: Lisää kopioi ja siirrä -painikkeet Total Commanderin oletuspainike palkkiin.

en: All items
fi_FI: Kaikki kohteet

en: Always On Top
fi_FI: Aina päällimmäisenä

en: Always test after copy
fi_FI: Testaa aina kopioinnin jälkeen

en: Append path
fi_FI: Lisää polku

en: Applying attributes and removing folders...
fi_FI: Asetetaan attribuutteja ja poistetaan kansioita...

en: Applying folder attributes...
fi_FI: Asetetaan kansioasetuksia...

en: Attributes
fi_FI: Attribuutit

en: Audit
fi_FI: Auditointi

en: Auto
fi_FI: Automaattinen

en: Auto-scroll
fi_FI: Auto-skrollaus

en: Automatic updates
fi_FI: Automaattiset päivitykset

en: Bigger
fi_FI: Suurempi

en: Browse
fi_FI: Selaa

en: Buffer size for all operations
fi_FI: Puskuri koko kaikille toiminnoille

en: Bytes
fi_FI: Tavua

en: CSV (to import in Excel, etc)
fi_FI: CSV (tuonti Exceliin yms.)

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Cancelled
fi_FI: Peruttu

en: Category
fi_FI: Kategoria

en: Check for updates
fi_FI: Tarkista päivitykset

en: Check free space
fi_FI: Tarkista vapaa tila

en: Checksum copied
fi_FI: Tarkistussumma kopioitu

en: Clean history now
fi_FI: Poista historiatiedot

en: Close
fi_FI: Sulje

en: Close all panels
fi_FI: Sulje kaikki paneelit

en: Close app
fi_FI: Sulje sovellus

en: Confirm drag and drop
fi_FI: Vahvista raahaa ja pudota

en: Copy
fi_FI: Kopioi

en: Copy files
fi_FI: Kopioi tiedostot

en: Copying
fi_FI: Kopioidaan

en: Create a new list
fi_FI: Luo uusi lista

en: Create folders
fi_FI: Luo kansiot

en: Created
fi_FI: Luotu

en: Data
fi_FI: Tiedot

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Delete %d file from disk? | Delete %d files from disk?
fi_FI[0]: Poista %d tiedosto levyltä?
fi_FI[1]: Poista %d tiedostot levyltä?

en: Delete ALL files in the list?
fi_FI: Poista KAIKKI listan tiedostot?

en: Delete all files in the list
fi_FI: Poista kaikki tiedostot listasta

en: Delete from disk
fi_FI: Poista levyltä

en: Deleted
fi_FI: Poistettu

en: Deleting
fi_FI: Poistetaan

en: Deselect all
fi_FI: Peru kaikki valinnat

en: Destination File Already Exists
fi_FI: Kohdetiedosto on jo olemassa

en: Disable asynchronous file transfer
fi_FI: Asynkroninen tiedostonsiirto pois päältä

en: Disk is full, please free up %s
fi_FI: Levy täynnä, vapauta %s

en: Done
fi_FI: Valmis

en: Download
fi_FI: Lataa

en: Drag files or folders here
fi_FI: Raahaa tiedostoja tai kansioita tänne

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Edit in Notepad
fi_FI: Muokkaa Muistiossa

en: Empty
fi_FI: Tyhjä

en: Enter key
fi_FI: Syötä avain

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Error creating folder.
fi_FI: Virhe kansiota luodessa.

en: Error deleting file.
fi_FI: Virhe tiedostoa poistaessa.

en: Error opening file.
fi_FI: Virhe tiedostoa avatessa.

en: Error reading file.
fi_FI: Virhe luettaessa tiedostoa.

en: Error writing file.
fi_FI: Virhe kirjoitettaessa tiedostoa.

en: Expanded
fi_FI: Laajennettu

en: Expanded view
fi_FI: Laajennettu näkymä

en: Export as
fi_FI: Tallenna muodossa

en: Export only
fi_FI: Vain vienti

en: Extension
fi_FI: Tiedostopääte

en: Failed
fi_FI: Epäonnistuneet

en: Faster, hard to recover.
fi_FI: Nopeampi mutta vaikeampi palauttaa.

en: Favorites & recent
fi_FI: Suosikit ja viimeisimmät

en: File
fi_FI: Tiedosto

en: File info
fi_FI: Tiedostoinfo

en: File is offline, waiting...
fi_FI: Tiedostoon ei saada yhteyttä, odotetaan...

en: File is too large for this file system
fi_FI: Tiedosto liian iso tähän tiedostojärjestelmään

en: File list
fi_FI: Tiedostoluettelo

en: File list is empty
fi_FI: Tiedostoluettelo on tyhjä

en: File managers
fi_FI: Tiedostonhallintaohjelmia

en: File skipped
fi_FI: Tiedosto ohitettu

en: Files
fi_FI: Tiedostot

en: Files & folders
fi_FI: Tiedostot ja kansiot

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: Folder
fi_FI: Kansio

en: Folder not found
fi_FI: Kansiota ei löytynyt

en: Free for Home Users
fi_FI: Ilmainen yksityiseen käyttöön

en: Free space: %s
fi_FI: Vapaata tilaa: %s

en: Get Pro version
fi_FI: Hanki Pro-versio

en: HTML (with sortable columns)
fi_FI: HTML (järjestettävät sarakkeet)

en: Handle drag and drop files using left mouse button as well as copy and paste commands in Explorer.
fi_FI: Käsittele raahaa ja pudota -toiminto käyttäen hiiren vasenta painiketta, sekä kopioi ja liitä toiminnot Explorerissa.

en: Hash
fi_FI: Tarkistussumma

en: Hashes mismatch
fi_FI: Tarkistussummat eivät täsmää

en: Hibernate
fi_FI: Horrostila

en: Ignore
fi_FI: Ohita

en: Ignored
fi_FI: Ohitettu

en: Interface
fi_FI: Käyttöliittymä

en: Inverse selection
fi_FI: Käänteinen valinta

en: Keep ACLs for files
fi_FI: Säilytä tiedostojen ACL-arvot

en: Keep ACLs for folders
fi_FI: Säilytä kansioiden ACL-arvot

en: Keep app open
fi_FI: Pidä sovellus auki

en: Keep audit information for files
fi_FI: Säilytä tiedostojen auditointitiedot

en: Keep audit information for folders
fi_FI: Säilytä kansioiden auditointitiedot

en: Keep both
fi_FI: Pidä molemmat

en: Keep file alternate data streams
fi_FI: Säilytä tiedoston vaihtoehtoiset datavirrat

en: Keep file attributes (Read only, Archive...)
fi_FI: Säilytä tiedostojen attribuutit (vain luku, arkisto...)

en: Keep file timestamps
fi_FI: Säilytä tiedostojen aikaleimat

en: Keep folder alternate data streams
fi_FI: Säilytä kansion vaihtoehtoiset datavirrat

en: Keep folder attributes (Read only, Archive...)
fi_FI: Säilytä kansioiden attribuutit (vain luku, arkisto...)

en: Keep folder timestamps
fi_FI: Säilytä kansioiden aikaleimat

en: Keep history for 1 day
fi_FI: Säilytä historia 1 päivän

en: Keep history for 1 week
fi_FI: Säilytä historia 1 viikko

en: Keep history permanently
fi_FI: Säilytä historia pysyvästi

en: Keep owner information for files
fi_FI: Säilytä tiedostojen omistaja tiedot

en: Keep owner information for folders
fi_FI: Säilytä kansioiden omistaja tiedot

en: Log
fi_FI: Loki

en: Menu
fi_FI: Valikko

en: Method to calculate checksums while transferring or testing files
fi_FI: Menetelmä tarkistussummien laskemiseksi siirrettäessä tai testattaessa tiedostoja

en: Misc
fi_FI: Sekalaista

en: Modified
fi_FI: Muokattu

en: More
fi_FI: Lisää

en: More options, applicable to all files
fi_FI: Enemmän vaihtoehtoja, jotka koskevat kaikkia tiedostoja

en: More space is required: %s
fi_FI: Lisätilaa tarvitaan: %s

en: Move
fi_FI: Siirrä

en: Move to Recycle Bin
fi_FI: Siirrä Roskakoriin

en: Moved
fi_FI: Siirretty

en: Moving
fi_FI: Siirretään

en: Never keep history
fi_FI: Älä säilytä historiaa

en: New file list
fi_FI: Uusi tiedostoluettelo

en: Newer
fi_FI: Uudempi

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: No checksums are available, please copy or test files first.
fi_FI: Ei tarkistussummaa käytettävissä, kopioi tai testaa tiedostoja ensin.

en: No files added
fi_FI: Ei lisättyjä tiedostoja

en: No items to show. Remove filters to see all files.
fi_FI: Ei näytettäviä kohteita. Poista suodattimet nähdäksesi kaikki tiedostot.

en: No open windows
fi_FI: Ei avoimia ikkunoita

en: No target
fi_FI: Ei kohdetta

en: No target file
fi_FI: Ei kohdetiedostoa

en: Not calculated
fi_FI: Ei laskettu

en: Not registered for Commercial Use
fi_FI: Ei rekisteröity kaupalliseen käyttöön

en: Older
fi_FI: Vanhempi

en: On every operation
fi_FI: Jokaisessa operaatiossa

en: On finish: %s
fi_FI: Valmistuessa: %s

en: Only when Scroll Lock is OFF
fi_FI: Vain kun Scroll Lock on POIS päältä

en: Open file
fi_FI: Avaa tiedosto

en: Open folder
fi_FI: Avaa kansio

en: Opening via service:
fi_FI: Avataan palvelun kautta:

en: Options
fi_FI: Asetukset

en: Order license
fi_FI: Tilaa lisenssi

en: Overwrite
fi_FI: Korvaa

en: Overwrite all
fi_FI: Korvaa kaikki

en: Overwrite all older files
fi_FI: Korvaa kaikki vanhemmat tiedostot

en: Owner
fi_FI: Omistaja

en: Pause
fi_FI: Keskeytä

en: Paused
fi_FI: Keskeytetty

en: Play sound
fi_FI: Soita ääni

en: Preferences
fi_FI: Asetukset

en: Print/export
fi_FI: Tulosta/vie

en: Process files:
fi_FI: Käsittele tiedostot:

en: Prompt on filename collision
fi_FI: Kysy tiedostonimien ollessa samat

en: Querying...
fi_FI: Haetaan...

en: Read how to add Copy and Move buttons to the Directory Opus.
fi_FI: Lue kuinka voit lisätä kopioi ja siirrä -painikkeet Directory Opukseen.

en: Read source files and create checksums
fi_FI: Lue lähde tiedostot ja luo tarkistussummat

en: Read target files and compare checksums
fi_FI: Lue kohde tiedostot ja vertaa tarkistussummia

en: Register Copy Handler
fi_FI: Käytä ohjelmaa kopioitaessa

en: Remove from favorites
fi_FI: Poista suosikeista

en: Remove selected
fi_FI: Poista valitut

en: Rename all copied files
fi_FI: Uudelleennimeä kaikki kopioidut tiedostot

en: Rename all older target files
fi_FI: Uudelleennimeä kaikki vanhemmat kohdetiedostot

en: Rename all target files
fi_FI: Uudelleennimeä kaikki kohdetiedostot

en: Replace all files if size different
fi_FI: Korvaa jos koko eroaa

en: Replace all smaller files
fi_FI: Korvaa kaikki pienemmät tiedostot

en: Reset completed and process all added files?
fi_FI: Palauta suoritetut ja käsittele kaikki lisätyt tiedostot?

en: Reset list
fi_FI: Nollaa lista

en: Reset to default
fi_FI: Palauta oletukset

en: Result
fi_FI: Tulos

en: Resume
fi_FI: Jatka

en: Run as administrator
fi_FI: Suorita järjestelmänvalvojana

en: Running with administrator priviledges
fi_FI: Käynnissä järjestelmänvalvojan oikeuksilla

en: Same date
fi_FI: Sama päivämäärä

en: Same extension
fi_FI: Sama tiedostopääte

en: Same folder
fi_FI: Sama kansio

en: Same size
fi_FI: Sama koko

en: Save Hash
fi_FI: Tallenna tarkistussumma

en: Save as default
fi_FI: Tallenna oletukseksi

en: Save checksum file on finish
fi_FI: Tallenna lopuksi tarkastussummatiedosto

en: Save checksums
fi_FI: Tallenna tarkistussummat

en: Save the checksum file to the source folder
fi_FI: Tallenna tarkistussumma tiedosto lähdekansioon

en: Save the checksum file to the target folder
fi_FI: Tallenna tarkistussumma tiedosto kohdekansioon

en: Security
fi_FI: Tietoturva

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Select ignore list
fi_FI: Valitse ohituslista

en: Select target path
fi_FI: Valitse kohde polku

en: Shared options
fi_FI: Jaetut asetukset

en: Shell integration
fi_FI: Komentorivi integrointi

en: Show notifications
fi_FI: Näytä ilmoitus

en: Shutdown
fi_FI: Sammuta

en: Sizes mismatch
fi_FI: Koot eivät täsmää

en: Skip
fi_FI: Ohita

en: Skip all
fi_FI: Ohita kaikki

en: Skip requested by user
fi_FI: Käyttäjä pyytänyt ohittamista

en: Skipped
fi_FI: Ohitettu

en: Sleep
fi_FI: Lepotila

en: Slower, easy to recover.
fi_FI: Hitaampi mutta helpompi palauttaa.

en: Smaller
fi_FI: Pienempi

en: Source
fi_FI: Lähde

en: Source is the same as target
fi_FI: Lähde on sama kuin kohde

en: Space
fi_FI: Välilyönti

en: Stacks
fi_FI: Pinot

en: Start Now
fi_FI: Aloita nyt

en: Status
fi_FI: Tila

en: Stop
fi_FI: Pysäytä

en: Stop all operations?
fi_FI: Lopeta kaikki toiminnot?

en: Stop requested by user
fi_FI: Käyttäjä pyytänyt pysäyttämistä

en: Stopped
fi_FI: Pysäytetty

en: Store calculated checksum inside the file using Alternate Data Streams
fi_FI: Tallenna laskettu tarkistussumma tiedostoon käyttäen vaihtoehtoisia datavirtoja

en: Store/verify checksum in ADS
fi_FI: Tallenna/varmista tarkistussumma ADS:ssä

en: Streams
fi_FI: Virrat

en: Successful
fi_FI: Onnistuneet

en: Target
fi_FI: Kohde

en: Test
fi_FI: Testaa

en: Test options
fi_FI: Testaus asetukset

en: Test single files against a checksum in Clipboard
fi_FI: Testaa yksittäisiä tiedostoja leikepöydällä olevaa tarkistussummaa vastaan

en: Testing
fi_FI: Testataan

en: The destination folder is a subfolder of the source folder!
fi_FI: Kohdekansio on lähdekansion alikansio!

en: The file is available again, resuming transfer...
fi_FI: Tiedosto taas saatavilla, siirtoa jatketaan...

en: This item
fi_FI: Tämä kohde

en: Time
fi_FI: Aika

en: Timestamps
fi_FI: Aikaleimat

en: Toggle row
fi_FI: Vaihda rivin tilaa

en: Total
fi_FI: Yhteensä

en: Transfer
fi_FI: Tiedostonsiirto

en: Transfer options
fi_FI: Siirto asetukset

en: Transfers history
fi_FI: Siirtoloki

en: Unattended
fi_FI: Valvomaton

en: Unavailable
fi_FI: Ei käytettävissä

en: Unregister Copy Handler
fi_FI: Älä käytä ohjelmaa kopioitaessa

en: Use TeraCopy as default copy handler
fi_FI: Käytä TeraCopyä oletuksena tiedostojen kopioinnille

en: Use system write cache
fi_FI: Käytä käyttöjärjestelmän kirjoitusvälimuistia

en: Verified
fi_FI: Tarkistettu

en: Verify
fi_FI: Tarkista

en: Verify files after transfer
fi_FI: Tarkista tiedostot siirron jälkeen

en: Verifying
fi_FI: Tarkistetaan

en: Very slow, one pass with random data, useless for solid state drives.
fi_FI: Hyvin hidas, kirjoitetaan kerran yli satunnaisdatalla, hyödytön SSD-levyllä.

en: Waiting for other transfers...
fi_FI: Odotetaan muita siirtoja...

en: Window
fi_FI: Ikkuna

en: Wipe data
fi_FI: Pyyhi dataa

en: buffer size
fi_FI: puskurin koko

en: days
fi_FI: päivää

en: errors: %d
fi_FI: virheitä: %d

en: hours
fi_FI: tuntia

en: skip all in %d s
fi_FI: ohita kaikki %d sekunnin kuluttua

en: skipped: %d
fi_FI: ohitettuja: %d
