teracopy - en to el_GR translation catalogue (266 entries)

note: mode
en: Copying
el_GR: Αντιγραφή

en: Moving
el_GR: Μετακίνηση

en: Testing
el_GR: Δοκιμή

en: Verifying
el_GR: Επαλήθευση

en: Deleting
el_GR: Διαγραφή

note: results
en: Added
el_GR: Προστέθηκε

en: OK
el_GR: ΟΚ

en: Verified
el_GR: Επαληθεύτηκαν

en: Error
el_GR: Σφάλμα

note: File list filter
en: Skipped
el_GR: Αγνοήθηκαν

en: Deleted
el_GR: Διαγράφηκαν

en: Moved
el_GR: Μετακινήθηκαν

en: Absent
el_GR: Απόντα

note: File list filter
en: Ignored
el_GR: Παραβλέφθηκαν

en: File list
el_GR: Λίστα αρχείων

note: target mode log second line
en: Target
el_GR: Προορισμός

en: Options
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Log
el_GR: Χρονικό

note: File list filter
en: All items
el_GR: Όλα τα στοιχεία

note: File list filter
en: Successful
el_GR: Επιτυχής μεταφορά

note: File list filter
en: Failed
el_GR: Aνεπιτυχής μεταφορά

en: No files added
el_GR: Χωρίς προσθήκη αρχείων

en: No target
el_GR: Χωρίς προορισμό

note: foder
en: Folder
el_GR: Φάκελος

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Time
el_GR: Ώρα

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: KB
el_GR: kB

en: days
el_GR: μέρες

en: hours
el_GR: ώρες

note: minutes
en: min
el_GR: λεπτά

note: seconds
en: s
el_GR: δ

note: millions
en: m
el_GR: εκ

en: Prompt on filename collision
el_GR: Ερώτηση σε περίπτωση συνωνυμίας

en: Overwrite
el_GR: Αντικατάσταση

en: Overwrite all
el_GR: Αντικατάσταση όλων

en: Skip
el_GR: Παράλειψη

en: Skip all
el_GR: Αγνόηση όλων

en: Keep both
el_GR: Επιλογή και των δύο

note: replace dialog
en: Overwrite all older files
el_GR: Αντικατάσταση όλων των παλαιότερων αρχείων

en: Replace all smaller files
el_GR: Αντικατάσταση όλων των μικρότερων αρχείων

en: Replace all files if size different
el_GR: Αντικατάσταση όλων των αρχείων αν το μέγεθος είναι διαφορετικό

en: Rename all copied files
el_GR: Μετονομασία όλων των αντιγραμμένων αρχείων

en: Rename all target files
el_GR: Μετονομασία όλων των αρχείων προορισμού

en: Rename all older target files
el_GR: Μετονομασία όλων των παλαιότερων αρχείων προορισμού

note: replace dialog
en: More
el_GR: Περισσότερα

note: tooltips
en: Select target path
el_GR: Επιλέξτε διαδρομή προορισμού

en: Add files or folders
el_GR: Προσθήκη αρχείων ή φακέλων

en: Expanded view
el_GR: Διευρυμένη προβολή

note: delete button
en: Delete all files in the list
el_GR: Διαγραφή όλων των αρχείων στη λίστα

en: Read target files and compare checksums
el_GR: Ανάγνωση αρχείων στον προορισμό και σύγκριση αθροισμάτων ελέγχου

en: Read source files and create checksums
el_GR: Ανάγνωση αρχείων στην πηγή και δημιουργία αθροισμάτων ελέγχου

en: Create a new list
el_GR: Δημιουργία νέας λίστας

en: Transfers history
el_GR: Ιστορικό μεταφορών

en: Running with administrator priviledges
el_GR: Εκτέλεση με δικαιώματα διαχειριστή

en: Run as administrator
el_GR: Εκτέλεση ως διαχειριστής

note: export dialog
en: Print/export
el_GR: Εκτύπωση/εξαγωγή

en: Preferences
el_GR: Προτιμήσεις

en: About
el_GR: Περί

en: Order license
el_GR: Παραγγελία άδειας

en: Enter key
el_GR: Εισαγωγή κλειδιού

note: options
en: (this requires elevated privileges)
el_GR: (αυτό απαιτεί αυξημένα δικαιώματα)

en: Toggle row
el_GR: Εναλλαγή σειράς

en: Create folders
el_GR: Δημιουργία φακέλων

en: Keep folder attributes (Read only, Archive...)
el_GR: Διατήρηση ιδιοτήτων φακέλου (Ανάγνωση μόνο, Αρχειοθέτηση...)

en: Keep folder timestamps
el_GR: Διατήρηση χρονοσημάνσεων φακέλου

en: Keep folder alternate data streams
el_GR: Διατήρηση εναλλακτικών ροών δεδομένων φακέλου

en: Copy files
el_GR: Αντιγραφή αρχείων

en: Keep file attributes (Read only, Archive...)
el_GR: Διατήρηση ιδιοτήτων αρχείου (Ανάγνωση μόνο, Αρχειοθέτηση...)

en: Keep file timestamps
el_GR: Διατήρηση χρονοσημάνσεων αρχείου

en: Keep file alternate data streams
el_GR: Διατήρηση εναλλακτικών ροών δεδομένων αρχείου

note: security
en: Keep ACLs for folders
el_GR: Διατήρηση λιστών ελέγχου πρόσβασης (ACLs) φακέλων

en: Keep owner information for folders
el_GR: Διατήρηση πληροφοριών ιδιοκτήτη για φακέλους

en: Keep audit information for folders
el_GR: Διατήρηση πληροφοριών επιθεώρησης για φακέλους

en: Keep ACLs for files
el_GR: Διατήρηση λιστών ελέγχου πρόσβασης (ACLs) αρχείων

en: Keep owner information for files
el_GR: Διατήρηση πληροφοριών ιδιοκτήτη για αρχεία

en: Keep audit information for files
el_GR: Διατήρηση πληροφοριών επιθεώρησης για αρχεία

note: trasfer options
en: Buffer size for all operations
el_GR: Μέγεθος προσωρινής μνήμης για όλες τις λειτουργίες

en: Action to take on filename conflict
el_GR: Ενέργεια σε περίπτωση συνωνυμίας

en: Method to calculate checksums while transferring or testing files
el_GR: Μέθοδος υπολογισμού αθροισμάτων ελέγχου κατά τη μεταφορά ή τον έλεγχο αρχείων

en: Save the checksum file to the target folder
el_GR: Αποθήκευση αρχείου αθροίσματος ελέγχου στον φάκελο προορισμού

note: testing options
en: Save the checksum file to the source folder
el_GR: Αποθήκευση αρχείου αθροίσματος ελέγχου στον πηγαίο φάκελο

en: Store calculated checksum inside the file using Alternate Data Streams
el_GR: Αποθήκευση υπολογισμένου αθροίσματος ελέγχου μέσα στο αρχείο με χρήση εναλλακτικών ροών δεδομένων

note: all idle, closing
en: Stop all operations?
el_GR: Διακοπή όλων των λειτουργιών;

note: text text := _('On finish') + ': ' + _(text).ToLower;
en: Close app
el_GR: Κλείσε την εφαρμογή

en: Keep app open
el_GR: Διατήρησε την εφαρμογή ανοιχτή

en: Shutdown
el_GR: Σβήσιμο Η/Υ

en: Sleep
el_GR: Αναστολή λειτουργίας

en: Hibernate
el_GR: Αδρανοποίηση υπολογιστή

note: Close app / shutdown
en: On finish: %s
el_GR: Κατά την ολοκλήρωση: %s

en: Always On Top
el_GR: Πάντα σε πρώτο πλάνο

en: Shell integration
el_GR: Ενσωμάτωση στο κέλυφος

en: Handle drag and drop files using left mouse button as well as copy and paste commands in Explorer.
el_GR: Διαχειριστείτε τη λειτουργία συρσίματος των αρχείων χρησιμοποιώντας το αριστερό πλήκτρο του ποντικιού, καθώς και τις εντολές αντιγραφής και επικόλλησης στην Εξερευνητή των windows.

en: Adds Copy and Move buttons to the Total Commander default buttons bar.
el_GR: Προσθέτει τα κουμπιά της Αντιγραφής και Μετακίνησης για τα αρχικά κουμπιά της γραμμής του Total Commander.

en: Read how to add Copy and Move buttons to the Directory Opus.
el_GR: Διαβάστε πώς μπορείτε να προσθέσετε τα κουμπιά Αντιγραφή και Μετακίνηση στο Directory Opus.

en: Misc
el_GR: Διάφορα

en: Interface
el_GR: Διεπαφή

en: Register Copy Handler
el_GR: Εγγραφή ως διαχειριστή Αντιγραφής

en: Unregister Copy Handler
el_GR: Διαγραφή από διαχειριστή Αντιγραφής

en: Use TeraCopy as default copy handler
el_GR: Χρησιμοποιήστε TeraCopy ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα διαχείρισης αντιγραφών

en: Only when Scroll Lock is OFF
el_GR: Μόνο όταν το Scroll Lock είναι OFF

en: Add to Explorer context menu
el_GR: Προσθήκη στο 'δεξί κλικ' μενού του Explorer

en: Play sound
el_GR: Αναπαραγωγή ήχου

en: Check free space
el_GR: Έλεγχος για ελεύθερο χώρο

en: Always test after copy
el_GR: Πάντα δοκιμή, μετά την αντιγραφή

en: Disable asynchronous file transfer
el_GR: Απενεργοποίηση ασύγχρονης μεταφοράς αρχείων

en: Use system write cache
el_GR: Χρήση προσωρινής μνήμης εγγραφής συστήματος

en: Confirm drag and drop
el_GR: Επιβεβαίωση μεταφοράς και απόθεσης

en: Test single files against a checksum in Clipboard
el_GR: Δοκιμή μεμονωμένων αρχείων σε σχέση με το άθροισμα ελέγχου στο Πρόχειρο

note: / file managers
en: File managers
el_GR: Διαχειριστές αρχείων

en: Window
el_GR: Παράθυρο

en: Show notifications
el_GR: Εμφάνιση ειδοποιήσεων

en: Automatic updates
el_GR: Αυτόματες ενημερώσεις

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

note: Window mode
en: Expanded
el_GR: Εκτεταμένη

en: Stacks
el_GR: Στοίβες

en: Auto
el_GR: Αυτόματο

en: Not registered for Commercial Use
el_GR: Δεν έχετε εγγραφεί για εμπορική χρήση

en: Free for Home Users
el_GR: Δωρεάν για τους οικιακούς χρήστες

note: cancel timer
en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Check for updates
el_GR: Έλεγχος για ενημερώσεις

note: history options
en: Never keep history
el_GR: Να μην διατηρείται ιστορικό

en: Keep history for 1 day
el_GR: Διατήρηση ιστορικού για 1 ημέρα

en: Keep history for 1 week
el_GR: Διατήρηση ιστορικού για 1 εβδομάδα

en: Keep history permanently
el_GR: Διατήρηση του ιστορικού σε μόνιμη βάση

en: Clean history now
el_GR: Εκκαθάριση ιστορικού

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

note: date
en: Created
el_GR: Δημιουργήθηκε

en: Unattended
el_GR: Χωρίς επιτήρηση

en: Hash
el_GR: Κατακερματισμός

note: source mode add busy drives
en: Source
el_GR: Προέλευση

note: file - use target if renamed
en: File
el_GR: Αρχείο

en: Not calculated
el_GR: Δεν έχει υπολογιστεί

en: Modified
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: File info
el_GR: Πληροφορίες αρχείου

note: select
en: This item
el_GR: Αυτό το στοιχείο

note: space bar key
en: Space
el_GR: Χαρακτήρας Space

en: Inverse selection
el_GR: Αντιστροφή επιλογής

note: select
en: Same folder
el_GR: Στοιχεία στον ίδιο φάκελο

note: select
en: Same extension
el_GR: Στοιχεία με την ίδια επέκταση

en: Deselect all
el_GR: Αποεπιλογή όλων

en: Select
el_GR: Επιλογή

note: remove selected items from list
en: Remove selected
el_GR: Αφαίρεση επιλεγμένων

note: ignore
en: Ignore
el_GR: Παράλειψη

en: Extension
el_GR: Επέκταση

en: Select ignore list
el_GR: Επιλέξτε λίστα αγνόησης

en: Add to: %s
el_GR: Προσθήκη στο: %s

en: New file list
el_GR: Νέα λίστα αρχείων

en: Close all panels
el_GR: Κλείσιμο όλων των πλαισίων

en: Add files
el_GR: Προσθήκη αρχείων

en: Add folders
el_GR: Προσθήκη φακέλων

en: Save checksums
el_GR: Αποθήκευση αθροισμάτων ελέγχου

note: Buy Pro version
en: Get Pro version
el_GR: Επαγγελματική έκδοση

en: Export as
el_GR: Εξαγωγή ως

en: HTML (with sortable columns)
el_GR: HTML (με ταξινόμηση στηλών)

en: CSV (to import in Excel, etc)
el_GR: CSV (για εισαγωγή στο Excel, κτλ)

en: Export only
el_GR: Μόνο εξαγωγή

en: Reset list
el_GR: Αρχικοποίηση λίστας

note: ignore always
en: Empty
el_GR: Κενό

note: always
en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Download
el_GR: Λήψη

en: On every operation
el_GR: Σε κάθε ενέργεια

en: Browse
el_GR: Αναζήτηση

en: Favorites & recent
el_GR: Αγαπημένα & πρόσφατα

en: No open windows
el_GR: Δεν υπάρχουν ανοιχτά παράθυρα

en: Checksum copied
el_GR: Αντιγράφηκε το Checksum

en: Copy
el_GR: Αντιγραφή

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

note: 3rd line
en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Process files:
el_GR: Αρχεία διεργασίας:

en: Start Now
el_GR: Ξεκινήστε τώρα

en: Adding files...
el_GR: Προσθήκη αρχείων...

en: Stop
el_GR: Διακοπή

en: Pause
el_GR: Παύση

en: Resume
el_GR: Συνέχεια

en: Applying attributes and removing folders...
el_GR: Εφαρμογή ιδιοτήτων και αφαίρεση φακέλων...

en: Applying folder attributes...
el_GR: Εφαρμογή ιδιοτήτων φακέλου...

note: result
en: Result
el_GR: Αποτέλεσμα

note: e.g. Testing: completed copy: completed
en: %s: completed
el_GR: %s: ολοκληρώθηκε

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Verify
el_GR: Επαλήθευση

note: save checksums file (e.g. *.md5)
en: Save Hash
el_GR: Αποθήκευση κατακερματισμού

note: operation buttons
en: Test
el_GR: Έλεγχος

en: Opening via service:
el_GR: Άνοιγμα μέσω υπηρεσίας:

en: %s hash file saved
el_GR: %s Αρχείο κατακερματισμού αποθηκεύτηκε στο

en: No checksums are available, please copy or test files first.
el_GR: Δεν υπάρχουν αθροίσματα ελέγχου διαθέσιμα, παρακαλούμε κάντε πρώτα μια μια αντιγραφή ή δοκιμή αρχείων.

note: check sizes before
en: No target file
el_GR: Χωρίς αρχείο προορισμού

en: Sizes mismatch
el_GR: Αναντιστοιχία μεγέθους

en: Hashes mismatch
el_GR: Αναντιστοιχία κατακερματισμών

en: Waiting for other transfers...
el_GR: Σε αναμονή μέχρι το τελείωμα άλλων μεταφορών...

note: ask to merge
en: Reset completed and process all added files?
el_GR: Αρχικοποίηση των ολοκληρωμένων και επεξεργασία όλων των προσθεμένων αρχείων;

en: More space is required: %s
el_GR: Απαιτείται περισσότερος χώρος: %s

note: Moving within the same folder
en: Source is the same as target
el_GR: Η πηγή προέλευσης είναι ίδια με τον προορισμό

note: Source is inside the target?
en: The destination folder is a subfolder of the source folder!
el_GR: Ο φάκελος προορισμού είναι ένας υποφάκελος του πηγαίου φακέλου!

en: Destination File Already Exists
el_GR: Το αρχείο προορισμού υπάρχει ήδη

en: Open file
el_GR: Άνοιγμα αρχείου

en: Open folder
el_GR: Άνοιγμα φακέλου

en: Bigger
el_GR: Μεγαλύτερο

en: Smaller
el_GR: Μικρότερο

en: Same size
el_GR: Ίδιο μέγεθος

note: replace dialog, auto-select Skip all button in N seconds
en: skip all in %d s
el_GR: Αγνόηση όλων σε %d δ

note: more options in file replace dialog
en: More options, applicable to all files
el_GR: Περισσότερες επιλογές, που ισχύουν για όλα τα αρχεία

en: Older
el_GR: Παλαιότερο

en: Newer
el_GR: Νεότερο

en: Same date
el_GR: Ίδια ημερομηνία

en: File is offline, waiting...
el_GR: Δεν υπάρχει πρόσβαση στο αρχείο. Σε αναμονή...

en: Cancelled
el_GR: Ακυρώθηκε

en: The file is available again, resuming transfer...
el_GR: Το αρχείο είναι πλέον διαθέσιμο. Συνέχιση της μεταφοράς...

en: Disk is full, please free up %s
el_GR: Ο δίσκος είναι πλήρης, αποδεσμεύστε %s

en: File is too large for this file system
el_GR: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο για αυτό το σύστημα αρχείων

en: Error reading file.
el_GR: Σφάλμα ανάγνωσης αρχείου.

en: Error writing file.
el_GR: Σφάλμα εγγραφής αρχείου.

en: File skipped
el_GR: Το αρχείο αγνοήθηκε

en: Stopped
el_GR: Διακόπηκε

en: Error creating folder.
el_GR: Σφάλμα δημιουργίας φακέλου.

en: Edit in Notepad
el_GR: Επεξεργασία στο Σημειωματάριο

en: Remove from favorites
el_GR: Κατάργηση από τα αγαπημένα

en: Add to favorites
el_GR: Προσθήκη στα αγαπημένα

en: %d item | %d items
el_GR[0]: %d Στοιχείο
el_GR[1]: %d Στοιχεία

en: Skip requested by user
el_GR: Αγνόηση μετά από αίτημα του χρήστη

en: Stop requested by user
el_GR: Διακοπή μετά από αίτημα του χρήστη

en: Delete %d file from disk? | Delete %d files from disk?
el_GR[0]: Διαγραφή %d αρχείου από δίσκο;
el_GR[1]: Διαγραφή %d αρχείων από δίσκο;

en: Move to Recycle Bin
el_GR: Μετακίνηση στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: Delete from disk
el_GR: Διαγραφή από το δίσκο

en: Wipe data
el_GR: Εκκαθάριση δεδομένων

note: Move to Recycle Bin
en: Slower, easy to recover.
el_GR: Πιο αργό, ευκολότερο να ανακτηθεί.

note: Delete from disk
en: Faster, hard to recover.
el_GR: Ταχύτερο, δυσκολότερο να ανακτηθεί.

note: Wipe data
en: Very slow, one pass with random data, useless for solid state drives.
el_GR: Πολύ αργό. Eπικάλυψη με τυχαία δεδομένα σε 1 πέρασμα. Άχρηστο για μονάδες SSD.

en: Delete ALL files in the list?
el_GR: Διαγραφή ΟΛΩΝ των αρχείων στη λίστα;

en: Folder not found
el_GR: Ο φάκελος δεν βρέθηκε

note: compare with hash in clipboard
en: %s hash in Clipboard matches: #10%s
el_GR: %s Κατακερματισμός στο Πρόχειρο ταιριάζει: #10%s

en: Error opening file.
el_GR: Σφάλμα ανοίγματος αρχείου.

en: Error deleting file.
el_GR: Σφάλμα διαγραφής αρχείου.

en: Paused
el_GR: Σε παύση

note: errors count
en: errors: %d
el_GR: σφάλματα: %d

note: skipped files count
en: skipped: %d
el_GR: παραλείφθηκαν: %d

en: Append path
el_GR: Προσάρτηση διαδρομής

en: File list is empty
el_GR: Η λίστα αρχείων είναι κενή

en: Free space: %s
el_GR: Ελεύθερος χώρος: %s

en: Unavailable
el_GR: Μη διαθέσιμο

en: Querying...
el_GR: Ερώτημα...

en: Drag files or folders here
el_GR: Σύρετε αρχεία ή φακέλους εδώ

en: No items to show. Remove filters to see all files.
el_GR: Δεν υπάρχουν αντιστοιχίες προς εμφάνιση. Καταργείστε τα φίλτρα για εμφάνιση όλων των αρχείων.

en: Verify files after transfer
el_GR: Επαλήθευση αρχείων μετά τη μεταφορά

en: Save checksum file on finish
el_GR: Αποθήκευση αρχείου ελέγχου αθροίσματος στο τέλος

en: Auto-scroll
el_GR: Αυτόματη κύλιση

note: menu
en: Menu
el_GR: Μενού

en: Shared options
el_GR: Κοινόχρηστες επιλογές

en: buffer size
el_GR: μέγεθος προσωρινής μνήμης

note: captions
en: Transfer
el_GR: Μεταφορά

en: Transfer options
el_GR: Επιλογές μεταφοράς

en: Files & folders
el_GR: Αρχεία & φάκελοι

en: Data
el_GR: Δεδομένα

en: Attributes
el_GR: Ιδιότητες

en: Timestamps
el_GR: Χρονοσήμανση

en: Streams
el_GR: Ροές

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: Owner
el_GR: Κάτοχος

en: Audit
el_GR: Επιθεώρηση

en: Test options
el_GR: Επιλογές δοκιμής

en: Store/verify checksum in ADS
el_GR: Αποθήκευση/επαλήθευση αθροίσματος ελέγχου σε ADS

en: Save as default
el_GR: Αποθήκευση ως προεπιλογή

en: Reset to default
el_GR: Επαναφορά προεπιλογών

en: Done
el_GR: Ολοκλήρωση
