teracopy - en to cs_CZ translation catalogue (42 entries)

en: Error
cs_CZ: Chyba

note: File list filter
en: Skipped
cs_CZ: Přeskočeno

note: target mode log second line
en: Target
cs_CZ: Cíl

en: Overwrite
cs_CZ: Přepsat

en: Skip
cs_CZ: Přeskočit

note: replace dialog
en: More
cs_CZ: Více

en: Preferences
cs_CZ: Předvolby

en: Enter key
cs_CZ: Vložit klíč

en: Shutdown
cs_CZ: Vypnout

en: Always On Top
cs_CZ: Vždy navrchu

en: Handle drag and drop files using left mouse button as well as copy and paste commands in Explorer.
cs_CZ: Pro činnost Táhni a pusť použijte levé tlačítko myši tak jako u příkazů Kopírovat a Vložit v Průzkumníku.

en: Adds Copy and Move buttons to the Total Commander default buttons bar.
cs_CZ: Přidá tlačítka Kopírovat a Přesunout do výchozí lišty tlačítek Total Commanderu.

en: Read how to add Copy and Move buttons to the Directory Opus.
cs_CZ: Přečíst, jak přidat tlačítka Kopírovat a Přesunout do Directory Opus.

en: Misc
cs_CZ: Různé

en: Register Copy Handler
cs_CZ: Zaregistrovat ovladač kopírování

en: Unregister Copy Handler
cs_CZ: Odregistrovat ovladač kopírování

en: Use TeraCopy as default copy handler
cs_CZ: Použít TeraCopy jako výchozí ovladač kopírování

en: Only when Scroll Lock is OFF
cs_CZ: Pouze je-li Scroll Lock VYPNUT

en: Add to Explorer context menu
cs_CZ: Přidat do kontextové nabídky Průzkumníka

en: Check free space
cs_CZ: Ověřit volné místo

en: Always test after copy
cs_CZ: Po zkopírování vždy zkontrolovat

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Not registered for Commercial Use
cs_CZ: Nezaregistrováno pro komerční využití

en: Free for Home Users
cs_CZ: Zdarma pro domácí uživatele

note: cancel timer
en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Delete
cs_CZ: Smazat

note: source mode add busy drives
en: Source
cs_CZ: Zdroj

note: file - use target if renamed
en: File
cs_CZ: Soubor

en: Select
cs_CZ: Vybrat

note: ignore
en: Ignore
cs_CZ: Ignorovat

note: Buy Pro version
en: Get Pro version
cs_CZ: Získat verzi Pro

en: Browse
cs_CZ: Procházet

en: Copy
cs_CZ: Kopírovat

en: Move
cs_CZ: Přesunout

en: Start Now
cs_CZ: Spustit nyní

en: Pause
cs_CZ: Pozastavit

en: Resume
cs_CZ: Pokračovat

en: Verify
cs_CZ: Ověřit

note: operation buttons
en: Test
cs_CZ: Kontrola

en: Sizes mismatch
cs_CZ: Velikosti nesouhlasí

en: Paused
cs_CZ: Pozastaveno

note: menu
en: Menu
cs_CZ: Nabídka
