teracopy - en to ca_ES translation catalogue (255 entries)

en: %d item | %d items
ca_ES[0]: %d element
ca_ES[1]: %d elements

en: %s hash file saved
ca_ES: S'ha desat %s fitxer hash

en: %s hash in Clipboard matches: #10%s
ca_ES: %s hash a les coincidències del porta-retalls: núm. 10%s

en: %s: completed
ca_ES: %s: completat

en: (this requires elevated privileges)
ca_ES: (això requereix privilegis elevats)

en: About
ca_ES: Quant a

en: Action to take on filename conflict
ca_ES: Acció a prendre en cas de conflicte de noms de fitxer

en: Add files
ca_ES: Afegir arxius

en: Add files or folders
ca_ES: Afegiu fitxers o carpetes

en: Add folders
ca_ES: Afegeix carpetes

en: Add to Explorer context menu
ca_ES: Afegeix al menú contextual de l'Explorador

en: Add to favorites
ca_ES: Afegir a preferits

en: Add to: %s
ca_ES: Afegeix a: %s

en: Added
ca_ES: Afegit

en: Adding files...
ca_ES: S'estan afegint fitxers...

en: Adds Copy and Move buttons to the Total Commander default buttons bar.
ca_ES: Afegeix els botons Copia i Mou a la barra de botons predeterminada de Total Commander.

en: All items
ca_ES: Tots els elements

en: Always On Top
ca_ES: Sempre a la part superior

en: Always test after copy
ca_ES: Sempre prova després de còpia

en: Append path
ca_ES: Afegiu camí

en: Applying attributes and removing folders...
ca_ES: S'estan aplicant atributs i s'estan eliminant carpetes...

en: Applying folder attributes...
ca_ES: S'estan aplicant els atributs de la carpeta...

en: Attributes
ca_ES: Atributs

en: Audit
ca_ES: Auditoria

en: Auto
ca_ES: Automàtic

en: Auto-scroll
ca_ES: Desplaçament automàtic

en: Automatic updates
ca_ES: Actualitzacions automàtiques

en: Bigger
ca_ES: Més gran

en: Browse
ca_ES: Navega

en: Buffer size for all operations
ca_ES: Mida del buffer per a totes les operacions

en: CSV (to import in Excel, etc)
ca_ES: CSV (per importar a Excel, etc.)

en: Cancel
ca_ES: Cancel·lar

en: Cancelled
ca_ES: Cancel·lat

en: Category
ca_ES: Categoria

en: Check for updates
ca_ES: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Check free space
ca_ES: Comproveu l'espai lliure

en: Checksum copied
ca_ES: S'ha copiat la suma de control

en: Clean history now
ca_ES: Netegeu la història ara

en: Close
ca_ES: Tancar

en: Close all panels
ca_ES: Tanqueu tots els panells

en: Close app
ca_ES: Tanca l'aplicació

en: Confirm drag and drop
ca_ES: Confirma abans d'arrossegar i deixar anar

en: Copy
ca_ES: Copiar

en: Copy files
ca_ES: Copiar fitxers

en: Copying
ca_ES: Copiant

en: Create a new list
ca_ES: Crea una llista nova

en: Create folders
ca_ES: Crea carpetes

en: Created
ca_ES: Creat

en: Data
ca_ES: Dades

en: Delete
ca_ES: Esborrar

en: Delete %d file from disk? | Delete %d files from disk?
ca_ES[0]: Vols suprimir %d fitxer del disc?
ca_ES[1]: Vols suprimir %d fitxers del disc?

en: Delete ALL files in the list?
ca_ES: Vols suprimir TOTS els fitxers de la llista?

en: Delete all files in the list
ca_ES: Suprimeix tots els fitxers de la llista

en: Delete from disk
ca_ES: Esborra del disc

en: Deleted
ca_ES: Esborrat

en: Deleting
ca_ES: Esborrant

en: Deselect all
ca_ES: Deseleccionna-ho tot

en: Destination File Already Exists
ca_ES: El fitxer de destinació ja existeix

en: Disable asynchronous file transfer
ca_ES: Desactiva la transferència de fitxers asíncrona

en: Disk is full, please free up %s
ca_ES: El disc està ple, allibera %s

en: Done
ca_ES: Fet

en: Download
ca_ES: Descàrrega

en: Drag files or folders here
ca_ES: Arrossegueu fitxers o carpetes aquí

en: Edit
ca_ES: Edita

en: Edit in Notepad
ca_ES: Edita al Bloc de notes

en: Empty
ca_ES: Buit

en: Enter key
ca_ES: Introduix clau

en: Error creating folder.
ca_ES: S'ha produït un error en crear la carpeta.

en: Error deleting file.
ca_ES: S'ha produït un error en suprimir el fitxer.

en: Error opening file.
ca_ES: Error en obrir el fitxer.

en: Error reading file.
ca_ES: S'ha produït un error en llegir el fitxer.

en: Error writing file.
ca_ES: S'ha produït un error en escriure el fitxer.

en: Expanded
ca_ES: Ampliat

en: Expanded view
ca_ES: Vista ampliada

en: Export as
ca_ES: Exportar

en: Export only
ca_ES: Només exporta

en: Extension
ca_ES: Extensió

en: Failed
ca_ES: Ha fallat

en: Faster, hard to recover.
ca_ES: Més ràpid, difícil de recuperar.

en: Favorites & recent
ca_ES: Preferits i recents

en: File
ca_ES: Fitxer

en: File info
ca_ES: Informació de l'arxiu

en: File is offline, waiting...
ca_ES: El fitxer està fora de línia, esperant...

en: File is too large for this file system
ca_ES: El fitxer és massa gran per a aquest sistema de fitxers

en: File list
ca_ES: Llista de fitxers

en: File list is empty
ca_ES: La llista de fitxers és buida

en: File managers
ca_ES: Gestors de fitxers

en: File skipped
ca_ES: S'ha saltat el fitxer

en: Files
ca_ES: Fitxers

en: Files & folders
ca_ES: Fitxers i carpetes

en: Filter
ca_ES: Filtre

en: Folder
ca_ES: Carpeta

en: Folder not found
ca_ES: No s'ha trobat la carpeta

en: Free for Home Users
ca_ES: Gratuït per a usuaris domèstics

en: Free space: %s
ca_ES: Espai lliure: %s

en: Get Pro version
ca_ES: Obteniu la versió Pro

en: HTML (with sortable columns)
ca_ES: HTML (amb columnes ordenables)

en: Handle drag and drop files using left mouse button as well as copy and paste commands in Explorer.
ca_ES: Gestioneu arrossegar i deixar anar fitxers amb el botó esquerre del ratolí, així com les ordres de copiar i enganxar a l'Explorador.

en: Hashes mismatch
ca_ES: Els hashs no coincideixen

en: Hibernate
ca_ES: Hibernar

en: Ignore
ca_ES: Ignora

en: Ignored
ca_ES: Ignorat

en: Interface
ca_ES: Interfície

en: Inverse selection
ca_ES: Selecció inversa

en: Keep ACLs for files
ca_ES: Conserveu les ACL per als fitxers

en: Keep ACLs for folders
ca_ES: Conserveu les ACL per a les carpetes

en: Keep app open
ca_ES: Mantenir l'aplicació oberta

en: Keep audit information for files
ca_ES: Conserveu la informació d'auditoria dels fitxers

en: Keep audit information for folders
ca_ES: Conserveu la informació d'auditoria de les carpetes

en: Keep both
ca_ES: Conserva els dos

en: Keep file alternate data streams
ca_ES: Mantenir fluxos de dades alternatius dels fitxers

en: Keep file attributes (Read only, Archive...)
ca_ES: Mantenir els atributs del fitxer (només de lectura, arxivar...)

en: Keep file timestamps
ca_ES: Conserveu les marques de temps dels fitxers

en: Keep folder alternate data streams
ca_ES: Mantenir fluxos de dades alternatius de la carpeta

en: Keep folder attributes (Read only, Archive...)
ca_ES: Mantenir els atributs de la carpeta (només de lectura, arxivar...)

en: Keep folder timestamps
ca_ES: Conserveu les marques de temps de la carpeta

en: Keep history for 1 day
ca_ES: Conserva l'historial durant 1 dia

en: Keep history for 1 week
ca_ES: Manteniu l'historial durant 1 setmana

en: Keep history permanently
ca_ES: Mantenir l'historial permanentment

en: Keep owner information for files
ca_ES: Conserveu la informació del propietari dels fitxers

en: Keep owner information for folders
ca_ES: Conserveu la informació del propietari de les carpetes

en: Log
ca_ES: Registre

en: Menu
ca_ES: Menú

en: Method to calculate checksums while transferring or testing files
ca_ES: Mètode per calcular les sumes de control durant la transferència o prova de fitxers

en: Modified
ca_ES: Reemplaçat per la data de modificació de l'entrada o pàgina

en: More
ca_ES: Més

en: More options, applicable to all files
ca_ES: Més opcions, aplicables a tots els fitxers

en: More space is required: %s
ca_ES: Cal més espai: %s

en: Move
ca_ES: Moure

en: Move to Recycle Bin
ca_ES: Mou a la Paperera de reciclatge

en: Moved
ca_ES: Mogut

en: Moving
ca_ES: Movent

en: Never keep history
ca_ES: No guardis mai la història

en: New file list
ca_ES: Nova llista de fitxers

en: Newer
ca_ES: Més nous

en: Next
ca_ES: Següent

en: No checksums are available, please copy or test files first.
ca_ES: No hi ha cap suma de comprovació disponible, primer copieu o proveu els fitxers.

en: No files added
ca_ES: No s'ha afegit cap fitxer

en: No items to show. Remove filters to see all files.
ca_ES: No hi ha elements per mostrar. Elimina els filtres per veure tots els fitxers.

en: No open windows
ca_ES: Sense finestres obertes

en: No target
ca_ES: Sense destí

en: No target file
ca_ES: Cap fitxer de destinació

en: Not calculated
ca_ES: No calculat

en: Not registered for Commercial Use
ca_ES: No registrat per a ús comercial

en: OK
ca_ES: D'acord

en: Older
ca_ES: Més antics

en: On every operation
ca_ES: En cada operació

en: On finish: %s
ca_ES: En acabar: %s

en: Only when Scroll Lock is OFF
ca_ES: Només quan el bloqueig de desplaçament està DESACTIVAT

en: Open file
ca_ES: Obre el fitxer

en: Open folder
ca_ES: Carpeta oberta

en: Opening via service:
ca_ES: Obertura mitjançant servei:

en: Options
ca_ES: Opcions

en: Order license
ca_ES: Llicència de comanda

en: Overwrite
ca_ES: Sobreescriure

en: Overwrite all
ca_ES: Sobreescriure-ho tot

en: Overwrite all older files
ca_ES: Sobreescriu tots els fitxers més antics

en: Owner
ca_ES: Propietari

en: Pause
ca_ES: Pausa

en: Paused
ca_ES: Pausat

en: Play sound
ca_ES: Reprodueix so

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: Print/export
ca_ES: Imprimir/exportar

en: Process files:
ca_ES: Fitxers de procés:

en: Prompt on filename collision
ca_ES: Preguntar en cas que coincidència de nom de fitxer

en: Querying...
ca_ES: Consultant...

en: Read how to add Copy and Move buttons to the Directory Opus.
ca_ES: Llegiu com afegir botons Copia i Mou al Directori Opus.

en: Read source files and create checksums
ca_ES: Llegir fitxers font i crear sumes de control

en: Read target files and compare checksums
ca_ES: Llegiu els fitxers de destinació i compareu les sumes de control

en: Register Copy Handler
ca_ES: Registre el gestor de còpies

en: Remove from favorites
ca_ES: Suprimeix dels preferits

en: Remove selected
ca_ES: Elimina els seleccionats

en: Rename all copied files
ca_ES: Canvia el nom de tots els fitxers copiats

en: Rename all older target files
ca_ES: Canvieu el nom de tots els fitxers de destinació antics

en: Rename all target files
ca_ES: Canvieu el nom de tots els fitxers de destinació

en: Replace all files if size different
ca_ES: Substitueix tots els fitxers si la seva mida és diferent

en: Replace all smaller files
ca_ES: Substitueix tots els fitxers més petits

en: Reset completed and process all added files?
ca_ES: S'ha completat el restabliment i processar tots els fitxers afegits?

en: Reset list
ca_ES: Restableix la llista

en: Reset to default
ca_ES: Restableix els valors predeterminats

en: Result
ca_ES: Resultat

en: Resume
ca_ES: Continua

en: Run as administrator
ca_ES: Executa com administrador

en: Running with administrator priviledges
ca_ES: S'executa amb privilegis d'administrador

en: Same date
ca_ES: La mateixa data

en: Same extension
ca_ES: La mateixa extensió

en: Same folder
ca_ES: La mateixa carpeta

en: Same size
ca_ES: Mateixa mida

en: Save Hash
ca_ES: Desa Hash

en: Save as default
ca_ES: Desa com a predeterminat

en: Save checksum file on finish
ca_ES: Desa el fitxer de suma de comprovació en acabar

en: Save checksums
ca_ES: Desa les sumes de control

en: Save the checksum file to the source folder
ca_ES: Deseu el fitxer de suma de comprovació a la carpeta font

en: Save the checksum file to the target folder
ca_ES: Deseu el fitxer de suma de comprovació a la carpeta de destinació

en: Security
ca_ES: Seguretat

en: Select
ca_ES: Selecciona

en: Select ignore list
ca_ES: Seleccioneu la llista ignora

en: Select target path
ca_ES: Seleccioneu el camí objectiu

en: Shared options
ca_ES: Opcions compartides

en: Shell integration
ca_ES: Integració de Shell

en: Show notifications
ca_ES: Mostra les notificacions

en: Shutdown
ca_ES: Atura

en: Sizes mismatch
ca_ES: Les mides no coincideixen

en: Skip
ca_ES: Omet

en: Skip all
ca_ES: Omet-ho tot

en: Skip requested by user
ca_ES: Omet sol·licitat per l'usuari

en: Skipped
ca_ES: Omès

en: Sleep
ca_ES: Dormir

en: Slower, easy to recover.
ca_ES: Més lent, fàcil de recuperar.

en: Smaller
ca_ES: Més petit

en: Source
ca_ES: Origen

en: Source is the same as target
ca_ES: La font és la mateixa que l'objectiu

en: Space
ca_ES: Espai

en: Stacks
ca_ES: Piles

en: Start Now
ca_ES: Comença ara

en: Status
ca_ES: Estat

en: Stop
ca_ES: Atura

en: Stop all operations?
ca_ES: Aturar totes les operacions?

en: Stop requested by user
ca_ES: Atura sol·licitada per l'usuari

en: Stopped
ca_ES: Aturat

en: Store calculated checksum inside the file using Alternate Data Streams
ca_ES: Emmagatzemeu la suma de comprovació calculada dins del fitxer mitjançant fluxos de dades alternatius

en: Store/verify checksum in ADS
ca_ES: Emmagatzema/verifica la suma de comprovació a ADS

en: Streams
ca_ES: Transmisions

en: Successful
ca_ES: Completat amb èxit

en: Target
ca_ES: Destí

en: Test options
ca_ES: Opcions de prova

en: Test single files against a checksum in Clipboard
ca_ES: Proveu fitxers individuals amb una suma de comprovació al porta-retalls

en: Testing
ca_ES: Provant

en: The destination folder is a subfolder of the source folder!
ca_ES: La carpeta de destinació és una subcarpeta de la carpeta d'origen!

en: The file is available again, resuming transfer...
ca_ES: El fitxer està disponible de nou, es reprèn la transferència...

en: This item
ca_ES: Aquest element

en: Time
ca_ES: Hora

en: Timestamps
ca_ES: Segells de temps

en: Toggle row
ca_ES: Alterna la fila

en: Transfer
ca_ES: Transferir

en: Transfer options
ca_ES: Opcions de transferència

en: Transfers history
ca_ES: Historial de transferències

en: Unattended
ca_ES: Desatesos

en: Unavailable
ca_ES: No està disponible

en: Unregister Copy Handler
ca_ES: Anul·la el registre del gestor de còpies

en: Use TeraCopy as default copy handler
ca_ES: Utilitzeu TeraCopy com a gestor de còpia predeterminat

en: Use system write cache
ca_ES: Utilitzeu la memòria cau d'escriptura del sistema

en: Verified
ca_ES: Verificat

en: Verify
ca_ES: Verificar

en: Verify files after transfer
ca_ES: Verifiqueu els fitxers després de la transferència

en: Verifying
ca_ES: Verificant

en: Very slow, one pass with random data, useless for solid state drives.
ca_ES: Molt lent, una passada amb dades aleatòries, inútil per a unitats d'estat sòlid.

en: Waiting for other transfers...
ca_ES: Esperant altres transferències...

en: Window
ca_ES: Finestra

en: Wipe data
ca_ES: Esborrar les dades

en: buffer size
ca_ES: mida del buffer

en: days
ca_ES: dies

en: hours
ca_ES: hores

en: skip all in %d s
ca_ES: saltar-ho tot en %d s

en: skipped: %d
ca_ES: omès: %d
