Clipdiary 1.0 - en to tr translation catalogue (401 entries)

en: 	Processing... Please wait...
tr: 	İşleniyor... Lütfen bekleyin...

en: 	Saved from Clipdiary %s
    
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
tr: 	Clipdiary den kaydet %s
    
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

en: 
    
    Do you want to open website for an update?
tr: 
    
    Güncelleştirme için Web sitemizi açmak istiyor musunuz?

en: 
       Application :
tr: 
       Uygulama :

en: 
       Created : %s  	  size : %s bytes
tr: 
       Oluşturuldu : %s  	  boyut : %s baytlar

en: 
       Title :
tr: 
       Başlık :

en: 
     ...[text is truncated]
tr: 
     ...[metin kesiliyor]

en:         Clipdiary has copied the following clip to the clipboard (%Position%)          
            =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
tr:        Clipdiary panoya (% Pozisyon%) aşağıdaki klibi kopyalamış    
            = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = - = -

en:  Check for new version
tr: Yeni sürümü denetle

en:  copied from
tr:  kopyalandı

en:  view details
tr: ayrıntılı görünüm

en: %i clips from %i were successfully exported to:
    
    %s
tr: %i den klipler başarıyla %i dışarı çıkartıldı:
    
    %s

en: %i clips selected (from %i).
tr: %i seçilen klip (%i  den).

en: %i clips were deleted, %i still in database.
tr: %i klipler silindi, %i veritabanında.

en: %s was saved, current database size is %s
tr: %s kaydedildi, geçerli veritabanı boyutu %s

en: &About Clipdiary
tr: &Clipdiary Hakkında

en: &Add new
tr: &Yeni ekle

en: &Add star
tr: Yıldız ekle

en: &Advanced
tr: Gelişmiş

en: &All clips
tr: &Tüm klipler

en: &Always on top
tr: Daima üstte

en: &Cancel
tr: Vazgeç

en: &Clean up database
tr: &Veritabanı temizle

en: &Clip
tr: &Klip

en: &Copy to clipboard
tr: &Panoya kopyala

en: &Delete
tr: &Sil

en: &Display icon in the system tray
tr: &Sistem tepsisinde simgeyi göster

en: &Empty database
tr: &Veritabanı boşalt

en: &File
tr: &Dosya

en: &From Clipboard
tr: Panodan

en: &Help
tr: &Yardım

en: &Images
tr: &Resimler

en: &Lists of copied files
tr: Kopyalanmış dosyaların listesi

en: &Minimize to the system tray on run
tr: Çalıştığında sistem tepsisine küçült

en: &Minimize to tray
tr: Tepsiye küçült

en: &Monitor Clipboard
tr: Panoyu İzle

en: &Monitor clipboard
tr: Pano izle

en: &Multiple pasting...
tr: Çoklu yapıştırma...

en: &Open Main Window
tr: &Ana Pencereyi Aç

en: &Open folder
tr: Klasör aç

en: &Open in browser
tr: Tarayıcıda aç

en: &Open on the active monitor
tr: &Etkin pencerede aç

en: &Options
tr: &Seçenekler

en: &Other
tr: Diğer

en: &Paste to active window
tr: &Etkin pencereye yapıştır

en: &Remove star
tr: Yıldız kaldır

en: &Rename
tr: &YenidenAdlandır

en: &Reset to default
tr: Varsayılan sıfırla

en: &Run on Windows startup
tr: &Windows başlangıcında çalıştır

en: &Save to file...
tr: Dosyaya kaydet

en: &Send feedback
tr: Geri Bildirim Gönder

en: &Send key up event
tr: Olay anahtarı yukarı gönder

en: &Set Password
tr: Parola Kur

en: &Set of original clips
tr: Orijinal klip olarak kur

en: &Share
tr: Paylaş

en: &Show menu after Smart Capture
tr: Akıllı Yakalamadan sonra menüyü göster

en: &Show password
tr: Parola göster

en: &Single file - all clips in one txt file
tr: Tek dosya - tüm klipler tek txt dosyasına

en: &Specify path to file
tr: &Dosya yolu belirt

en: &Standard formats
tr: Standart biçimler

en: &Starred
tr: Yıldızlı

en: &Text clips
tr: &Metin klibi

en: &Unstarred
tr: Yıldızsız

en: &View
tr: &Görünüm

en: &View clip
tr: &Klibi görüntüle

en: &Visit homepage
tr: Anasayfayı ziyaret et

en: 1. First of all, press this button in order to copy a few clips to the clipboard
tr: 1. Öncelikle birkaç klibi Pano'ya kopyalamak için bu düğmeye basın

en: 1. Important: If you lose the password you use to encrypt your database, you will not be able to access that database! 
    
    2. Good idea: Back up the unencrypted database and save it into a safe place before encryption.
    
    3. Please note: Clipdiary can work slower with encrypted database (depends on database size)
tr: 1. Önemli: Eğer veritabanını şifrelemek için kullandığınız şifreyi kaybederseniz, bu veritabanına erişmek mümkün olmayacak!
    
    2. İyi fikir: Güvenli bir yere şifrelemeden önce şifrelenmemiş veritabanını yedekle ve kaydet.
    
    3. Lütfen dikkat: Clipdiary şifreli veritabanı ile yavaş çalışabilir (veritabanı boyutuna bağlıdır)

en: 1. Press the main hot key (CTRL+D by default)
tr: 1. Ana kısayol tuşuna basın (varsayılan CTRL+D )

en: 1. Select a clip using hot key combinations for copying previous or next clip from the history back to clipboard
tr: 1. Panoya önceki klip geçmişten ya da önceki ve sonraki kopyalama için kısayol tuş bileşeni kullanmayı seç

en: 2. Now place the cursor into the input field below and press the hot key you selected (CTRL+D by default). Select any clip and press Enter.
tr: 2. Şimdi giriş alanına imleci yerleştirin ve (CTRL+D varsayılan olarak) seçtiğiniz kısayol tuşuna basın. Herhangi bir klip seçin ve Enter tuşuna basın.

en: 2. Now when needed data is copied, place the cursor into the input field below and paste data as usual (ctrl+v or shift+insert)
tr: 2. Şimdi gerekli veriler kopyalandığında, veri imlecini aşağıdaki alana yerleştir (ctrl+v or shift+insert)

en: 2. Select necessary clip
tr: 2. Gerekli klibi seç

en: 3. Get it!
tr: 3. Onu al!

en: Activate Free
tr: Ücretsizi Etkinleştir

en: Actual size
tr: Gerçek boyut

en: Add CVIF when copying data
tr: Veri kopyalandığı zaman CVIF ekle

en: Add CVIF when pasting data to target window
tr: Hedef pencereye veri yapıştırıldıktan sonra CVIF ekle

en: Add CVIF when restoring clipboard after pasting data
tr: Veri yapıştırıldıktan sonra pano geri yüklendiği zaman CVIF ekle

en: Additionally:
tr: Ayrıca

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced &search
tr: Gelişmiş Arama

en: Always
tr: Daima

en: Always move focus to newly captured clip
tr: Daima yeni yakalanmış klibe odaklanarak taşı

en: Any format
tr: Herhangi biçim

en: Any text format
tr: Herhangi metin biçimi

en: Application list
tr: Uygulama listesi

en: Are you sure you want delete clips?
tr: Klipleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to close this Wizard?
tr: Bu sihirbazı kapatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to select %s language? Please confirm
tr: %s dilini seçmek istediğinizden emin misiniz? Lütfen onaylayın

en: Automatically paste a clip after the Quick Copy (when you release keys)
tr: Hızlı Kopyalandıktan sonra otomatik klip yapıştır (tuşu bıraktığınızda)

en: Automatically show tooltip when main window is opened
tr: Ana pencere açıldığında otomatik olarak ipucu göster

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Big icons
tr: Büyük simgeler

en: Bottom Left
tr: Sol Alt

en: Bottom Right
tr: Sağ Alt

en: Browse...
tr: Gözat...

en: C&opy as plain text
tr: Düz metin olarak kopyala

en: Can't make description and title :(
tr: Açıklama ve başlık yapılamıyor:(

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Catch data when copying clip from Clipdiary
tr: Clipdiary'den klip kopyalandıktan sonra veri yakala

en: Change background color
tr: Arkaplan rengi değiştir

en: Change colors for pasted item, so you can find it quickly
tr: Hızlı bulmak için, parçaları yapıştırdıktan sonra renk değiştir

en: Change text color
tr: Metin rengi değiştir

en: Change them if you prefer other hot key combinations
tr: Bu kısayol tuşlarını değiştirebilirsiniz

en: Check for &updates
tr: Güncellemeleri denetle

en: Check for &updates every 30 days
tr: Her 30 günde güncellemeleri denetle

en: Choose a directory
tr: Dizin seç

en: Choose a new database
tr: Yeni veritabanı seç

en: Cleanup database wizard
tr: Veritabanı sihirbazıyla temizle

en: Click Next if Ctrl+D is suitable for you
tr: Eğer Sonraki ile ilerlerseniz, Ctrl+D sizin için uygundur.

en: Click Next to continue
tr: Devam etmek için Sonraki'ne tıklayın

en: Clip Viewer
tr: Klip Görüntüleyici

en: Clipdiary Achievement
tr: Clipdiary gelişimini destekle

en: Clipdiary FAQ - answers for your questions
tr: Clipdiary SSS - sorularınız için cevaplar

en: Clipdiary compares every new caught data with several latest clips and doesn't save data if it is a duplicate. Remember, the bigger this value is, the less duplicate copies at the database would be, and the more slowly Clipdiary would work and the more memory it would require. We recommend using a value from 5 to 10.
tr: Clipdiary en son klipleri ve yeni kaydedilen klipleri kıyaslar ve benzer veri varsa bunları kaydetmez. Unutmayın. Bu değer büyük olursa, veritabanında benzer kopyalar daha az olur ve Clipdiary daha yavaş çalışır ve bunun için daha fazla bellek gerekecek. 5 ile 10 arasında bir değer kullanılması önerilir.

en: Clipdiary creates titles for each clip and stores them in the database. You can see these titles in the clipboard history list.
tr: Clipdiary her klip için başlık oluşturur ve bunları veritabanında saklar. Pano geçmiş listesinde bu başlıklara bakılabilir.

en: Clipdiary window will appear at the screen
tr: Clipdiary pencere ekranında belirecektir

en: Clone and Switch
tr: Klonla ve Değiştir

en: Close
tr: Kapat

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Compact database
tr: &Veritabanı sıkıştır

en: Compatibility Delay (ms)
tr: Uyumluluk gecikmesi (ms)

en: Compression reduces the database's size and improves performance speed.
tr: Sıkıştırma veritabanı boyutunu küçültür ve performans hızını artırır.

en: Configuration Wizard for Clipdiary
tr: Clipdiary Sihirbaz Ayarları

en: Contact us
tr: Bağlantıya Geç

en: Copy a few Clips to Clipboard
tr: Panoya birkaç klip kopyala

en: Copy a&s plain text
tr: Düz metin olarak kopyala

en: Copy to clipboard
tr: &Panoya kopyala

en: Ctrl+C - copy it to the clipboard
tr: Panoya Ctrl+C ile kopyalayın

en: Database
tr: Veritabanı

en: Database size - %s, count of clips - %i, starred - %i
tr: Veritabanı boyutu -%s, kliplerin sayısı - %i, başlatılan -%i

en: Delay (ms)
tr: Gecikme (ms)

en: Delay before catching data (ms)
tr: Veri yakalamadan önceki gecikme (ms)

en: Delay:
tr: Gecikme:

en: Delete
tr: Sil

en: Delete A&ll
tr: Tüm.sil

en: Delete all labels?
tr: Tüm etiketleri sil?

en: Delete duplicates
tr: Benzerleri sil

en: Delete label?
tr: Etiket sil

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Destination folder:
tr: Hedef klasör:

en: Do not capture data in case of the Clipboard Viewer Ignore Format
tr: Clipboard Viewer Ignore Format veri yakalatma

en: Do you want to delete all records from the database?
tr: Veritabanından tüm kayıtları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: E&xit
tr: Çıkış

en: Emulate Ctrl+V for pasting
tr: Yapıştırmak için Ctrl+V ye benzer

en: Emulate Ctrl+V or Shift+Insert when pasting clip from Clipdiary.
tr: Clipdiary'den klip yapıştırıldığı zaman Ctrl+V ya da Shift+Insert e benzesin.

en: Enter Key
tr: Anahtar Gir

en: Enter a license key
tr: Lisans anahtarı gir

en: Enter clipboard format name:
tr: Pano biçim adı gir

en: Enter name &manually
tr: Elle ad gir

en: Enter new title:
tr: Yeni başlık gir

en: Enter or double click - paste clip to the target window
tr: Enter ya da çift tıklayın - klibi hedef pencereye yapıştır

en: Enter registration key
tr: Kayıt anahtarı gir

en: Enter text for search and click "Search" button.
    
    Tip: Use the % symbol to look up partial information matches. (For example enter http://%.edu for find all links to edu domain).
tr: Metin aramak için "Ara" tuşuna tıkla.
    
    İpucu: Kısmi bilgi eşleştirmelerine bakmak için % sembolü kullan. (Örneğin, http://%.edu, edu alan adındaki tüm bağlantıları bulmak için).

en: Error
tr: Hata

en: Error while getting information about new version of %s
tr: Yeni  %s sürüm bilgisi alınması hakkında hata oluştu

en: Error while registering Main Hot Key combination.
tr: Ana  kısayol tuşu bileşenlerini kaydetme sırasında hata oluştu.

en: Error while registering Smart Capture hot key combination.
tr: Akıllı Yakalama Kısayol bileşeni kaydedilirken hata oluştu.

en: Error while registering hotkey combination for copying a Next Clip.
tr: Bir Sonraki Klibi kopyalamak için kısayol tuşu bileşimini kaydetme sırasında hata oluştu.

en: Error while registering hotkey combination for copying a Previous Clip.
tr: Bir Önceki Klibi kopyalamak için kısayol tuşu bileşimini kaydetme sırasında hata oluştu.

en: Error while registering hotkey combination for pasting current clipboard as plain text.
tr: Geçerli panoya düz metin olarak yapıştırmak için kısayol birleşimi kaydetme sırasında hata oluştu.

en: Error while registering main hot key combination.
tr: Kısayol bileşeni kaydedilirken hata oluştu

en: Evaluate LAST day
tr: Deneme SON gün

en: Evaluate now
tr: Şimdi dene

en: Evaluate now - %i day(s) left
tr: Şimdi dene - %i gün kaldı

en: Evaluation version: %i day(s) left
tr: Deneme sürüm: %i gün kaldı

en: Example of clip #1
tr:  #1 örnek klip

en: Export clips into:
tr: Klipleri dışarı çıkart:

en: Export is completed successfully
tr: Dışarı çıkartma başarıyla tamamlandı

en: Export:
tr: Ver:

en: Failed to close the clipboard.
tr: Panoyu  kapatmak başarısız oldu.

en: Failed to empty the clipboard.
tr: Panoyu boşaltmak başarısız oldu.

en: Filter options is empty. There are no clips for deletion.
tr: Filtre seçenekleri boş. Silinecek klip yok.

en: Filter out big text clips (Kb)
tr: Büyük metin kliplerini süz (Kb)

en: Filtering
tr: Süzgeç Kullanımı

en: First page - newest clips
tr: İlk sayfa - enyeni klipler

en: Flashnote is a rough copy for your texts.
tr: Flashnote metinler için kabataslak bir kopyalamadır.

en: For a tooltip used for the Quick Copy (in milliseconds, 1 second = 1000 ms. Set 0 to cancel automatic hide)
tr: Hızlı Kopya için araç ipuçları kullan (milisaniyede, 1 saniye = 1000 ms. Otomatik gizlemeyi iptal etmek için 0 kur)

en: For a tooltip with the full clip data in the main window (in milliseconds, 1 second = 1000 ms. Set 0 to cancel automatic hide)
tr: Ana pencerede tam klip verileriyle araç ipuçları için (milisaniyede, 1 saniye = 1000 ms. Otomatik gizlemeyi iptal etmek için 0 kur)

en: Format list
tr: Biçim listesi

en: Format:
tr: Biçim:

en: Formats filter
tr: Biçim süzgeci

en: Free personal license
tr: Ücretsiz kişisel lisans

en: From &Database
tr: Veritabanından

en: General
tr: Genel

en: Get License Now...
tr: Şimdi Lisans Al

en: Get full power of Clipdiary for all time!
tr: Daima Clipdiary'den tam güç al!

en: Get full version
tr: Tam sürüm al

en: Good Luck!
tr: İyi Şanslar

en: Have all your often used texts at your fingertips
tr: Tüm sık kullanılan metinler parmaklarınızın ucunda

en: Hide after copying or pasting
tr: Yapıştırdıktan ya da kopyaladıktan sonra gizle

en: Highlight pasted items
tr: Parçaları yapıştırdıktan sonra vurgula

en: Hot keys
tr: Kısayol tuşları

en: How It Works
tr: Nasıl çalışır?

en: How many clips per page Clipdiary should show in the main window?
tr: Clipdiary ana pencerede sayfa başına kaç klip göstersin?

en: I Want to Buy Now
tr: Şimdi Satın Almak İstiyorum

en: I have pasted or copied data %i times. Clipdiary clipboard manager saved lots of my time, thanks http://clipdiary.com/?s=shp
tr: Veriler %i kez kopyalandı veya yapıştırıldı. Clipdiary pano yöneticisi bana çok zaman kazandırdı. Teşekkürler. http://clipdiary.com/?s=shp

en: I understand how to work with the program
tr: Programın nasıl olduğunu anladım

en: If attempts to get data from the clipboard cause problems with some applications - add them to this list. Clipdiary won't try to get data from these applications.
tr: Eğer bazı uygulamalar panodan veri alınması sırasında sorun çıkartıyorsa, onları bu listeye ekleyin. Clipdiary bu uygulamalardan veri almaya çalışmaz.

en: If attempts to get data in some particular formats from the clipboard cause problems - add them to this list. Clipdiary won't try to get data in these formats.
tr: Eğer bazı biçimlerden panodan veri alınması sırasında sorun çıkıyorsa, onları bu listeye ekleyin. Clipdiary bu biçimlerden veri almaya çalışmaz.

en: If this option is disabled you still can show and hide a tooltip using CTRL + Arrow Right and Arrow Left keys
tr: Bu seçeneği geçersiz kılabilir, farenin sağ ve sol tuşlarını kullanarak ipuçlarını gösterebilir ve gizleyebilirsiniz

en: If you want Clipdiary to ignore hot keys pressing in some applications (in games, for example), just add them to this list.
tr: Eğer bazı uygulamalarda (örn.oyunlar gibi) Clipdiary'in kısayol tuşlarını geçersiz kılmak istiyorsanız, onları bu listeye ekleyin.

en: If your periodically copy the same entries, for example your email, Clipdiary will remember every copy, but do you need them? You can delete all duplicates in  the database, leaving only the most recent clips. After this, finding your way around the database and locating useful information will become easier.
tr: Düzenli olarak  kopyaladığınız bilgileri örneğin, e-posta gibi  Clipdiary hatırlar ve başka şeye ihtiyacınız olmaz. Veritabanında bulunan tüm aynı dosyaları silerek sadece en son klipleri bırakabilir. Bundan sonra veritabanı yolunu bulmak daha kolay olur.

en: Image %ix%i, %i Bit Depth
tr: Resim %ix%i, %i Bit Derinlik

en: Image: Can't get information about image:(
tr: Resim: Resim hakkında bilgi alınamıyor:(

en: In &reverse order
tr: Tersten sırala

en: In other case, focus will be automatically moved to new clip only if current clip is last in list.
tr: Yalnızca geçerli klip listesinde geçtiyse, başka bir durumda, odak otomatik olarak yeni klip olarak taşınacaktır.

en: In other case, you should select other clip or press right arrow in order to activate tooltip.
tr: Diğer durumda, ipucunu etkinleştirmek için başka bir küçük resmi seçin ve sağ ok tuşuna basın.

en: Incorrect password!
tr: Parola geçersiz!

en: Incremental search
tr: Artımlı arama

en: Information:
tr: Bilgi:

en: Interface
tr: Arayüz

en: Interface language:
tr: Arayüz Dili

en: Invalid License!
tr: Lisans Geçersiz!

en: It's impossible to restore deleted clips. You can copy databases by hand. Use the lower button to copy file %s anywhere.
tr: Silinen kliplerin geri alınması imkansız. Veritabanını elle kopyalayabilir ve heryerden dosyaları kopyalamak için %s  tuşunu kullanın.

en: Just click Next if these combinations are suitable for you
tr: Bu kombinasyonlar size uygunsa sadece Sonraki'ne tıklatın

en: Just one more text for your practice
tr: Şimdi bir ya da daha fazla pratik yapın

en: Just place the cursor into the field below and press any key combination
tr: Sadece alana imleci yerleştirin ve herhangi bir tuş bileşenine basın

en: Labels
tr: Etiketler

en: Large clips (in KB)
tr: Geniş klip (KB)

en: Last copied clip
tr: Son kopyalanmış klip

en: Last page - oldest clips
tr: Son sayfa - eski klipler

en: Left
tr: Sol

en: Let it save your time day by day
tr: Hergün zamandan kazanın

en: Line Height
tr: Satır Yüksekliği

en: List of copied files:
tr: Kopyalanmış dosyaların listesi:

en: List of files
tr: Dosyaların listesi:

en: Make bold
tr: Kalın yap

en: Manage labels
tr: Etiketleri yönet

en: Maximum clips saved in the database between sessions
tr: Veritabanında oturumlar arasında en fazla kaydedilen klip

en: Middle
tr: Orta

en: Minimize to the system tray instead of &closing
tr: Kapatıldığında sistem tepsisine küçült

en: Most of modern password managers add Clipboard Viewer Ignore Format when copying passwords to notify that this data should not be saved by Clipboard Managers
tr: Modern parola yöneticilerin çoğu panoyu izler. Bu verilerin pano yöneticileri tarafından kaydedilmemesi için parola kaydetme biçimini yoksay.

en: Mouse
tr: Fare

en: Move down
tr: Aşağı Taşı

en: Move up
tr: Yukarı Taşı

en: Multiple Pasting
tr: Çoklu Yapıştırma

en: Name:
tr: Ad:

en: Never
tr: Asla

en: New password
tr: Yeni parola

en: New version of %s is available.
    
       Current version:  %s
       New version:  %s
       Release date:  %s
    
    %s
tr: Yeni sürüm mevcut %s mevcut.
    
       Geçerli sürüm:  %s
       Yeni sürüm:  %s
       Sürüm tarihi:  %s
    
    %s

en: Next page - newer clips
tr: Sonraki sayfa - yeni klipler

en: No toolbar
tr: Araççubuğu yok

en: None
tr: Hiçbiri

en: Now you are ready to paste clip from the clipboard history. Try to do this in order to understand main principles of work
tr: Artık Pano geçmişinden klip yapıştırmaya hazırsınız. Ana çalışma prensipleri anlamak için bunu deneyin

en: Now you are ready to work with Clipdiary. We wish you good luck and hope Clipdiary will become a reliable and good assistant for you.
tr: Şimdi Clipdiary ile çalışmaya hazırız. Size iyi şanslar diliyorum ve Clipdiary'in sizin için güvenilir ve iyi bir asistan olmasını umuyoruz.

en: Now you know that it's easy to paste text from the clipboard history, do you?
tr: Şimdi pano geçmişinden metin yapıştırmak kolay değil mi?

en: Now, you can delete all clips copied from a specific program. The number of clips captured from a program is shown before its name. Use Ctrl and Shift to select multiple items.
tr: Şimdi, belirli bir programa kopyalanan tüm klipleri silebilirsiniz. Bir programdan yakalanan klip sayısı, adından önce gösterilir. Çoklu parça seçmek için  Ctrl  ve Shift i kullanın

en: Number of clips per page
tr: Her sayfa klip sayısı

en: Number of clips to check for duplicate
tr: Benzer kliplerin sayısını denetle

en: One &plain text clip
tr: Tek düz metin klibi

en: Open Clipdiary when mouse button is held:
tr: Fare tuşu tutulduğunda Clipdiary i aç

en: Open Clipdiary when mouse pointer in a corner of the screen
tr: Ekranın bir köşesinde fare işaretçisi olduğunda Clipdiary i aç

en: Open file
tr: Dosya aç

en: Open folder
tr: Klasör aç

en: Open the Clip Selection Dialog Box:
tr: Klip seçim iletişim kutusunu aç:

en: Options
tr: Seçenekler

en: Order Clipdiary Now and get the full version within minutes!
tr: Clipdiary Şimdi sipariş ederek,  birkaç dakika içinde tam sürümü alabilirsiniz!

en: Pa&ste as plain text
tr: Düz metin olarak yapıştır

en: Password
tr: Parola

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste &as plain text
tr: Düz metin olarak yapıştır

en: Paste as:
tr: Yapıştır:

en: Paste current clipboard contents as plain text:
tr: Geçerli Pano içeriğini düz metin olarak yapıştır:

en: Paste key
tr: Anahtar yapıştır

en: Paste options
tr: Yapıştırma seçenekleri

en: Paste your registration key:
tr: Kayıt anahtarını yapıştır

en: Pasting clip to the window is a default action
tr: Varsayılan eylem olarak pencereye yapıştır

en: Path to the database
tr: Veritabanı yolu

en: Pictures
tr: Resimler

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Play sound:
tr: Ses çal:

en: Please enter a new label name:
tr: Lütfen yeni etiket adı girin

en: Please select a subentry from the list!
tr: Lütfen listeden bir alt giriş seçin!

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Please, help us and share information about Clipdiary
tr: Lütfen Clipdiary hakkında bilgi paylaşarak bize yardım edin

en: Practice page
tr: Uygulama sayfası

en: Practice page #2
tr: Uygulama sayfası #2

en: Preview
tr: Öngörünüm

en: Previous page - older clips
tr: Önceki sayfa - eski klipler

en: Problem applications
tr: Uygulama sorunları

en: Problem formats
tr: Biçim sorunu

en: Process only clips older than X days
tr: Sadece X gününden eski klipleri işle

en: Process only:
tr: Sadece işle

en: Quick copy the next clip to the clipboard
tr: Panoya sonraki klibi hızlı kopyala

en: Quick copy the next clip to the clipboard:
tr: Panoya sonraki klipleri hızlı kopyala

en: Quick copy the previous clip to the clipboard:
tr: Panoya önceki klipleri hızlı kopyala

en: Quit program?
tr: Programdan Çık

en: Read Clipdiary BLOG - a lot of useful tips
tr: Clipdiary BLOG'dan oku - çok yararlı ipuçları

en: Register it
tr: Kaydet

en: Registration information:
tr: Kayıt bilgileri

en: Registration window
tr: Kayıt penceresi

en: Release date
tr: Sürüm tarihi

en: Remove &label
tr: Etiket kaldır

en: Remove a&ll
tr: Tümünü Kaldır

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Reset filter and show all clips
tr: Tüm klipleri göster ve süzgeci sıfırla

en: Restore clipboard contents after pasting a Clip
tr: Bir Klip yapıştırdıktan sonra pano içeriğini geri yükle

en: Result:
tr: Sonuç:

en: Right
tr: Sağ

en: Risk free unconditional 30 day money-back guarantee
tr: Risksiz 30 gün para iade garantisiyle

en: Run Tutorial
tr: Öğreticiyi Çalıştır

en: Save exported clips into:
tr: Dışa aktarılan klipleri kaydedin:

en: Save images as:
tr: Resim olarak kaydet:

en: Save to file(s) wizard
tr: Sihirbaz dosya(lara) kaydet

en: Save to file...
tr: Dosyaya kaydet

en: Search
tr: Ara

en: Second clip
tr: İkinci klip

en: Secure Online Ordering
tr: Güvenli Çevrimiçi Sipariş

en: Select Hot Key for quick copying
tr: Hızlı kopyalamak için Kısayol Tuşu Seç

en: Select Main Hot Key
tr: Ana Kısayol Tuşları Seç

en: Select destination
tr: Hedef seç

en: Select format(s) that should be ignored
tr: Yok sayılanların biçimini seç

en: Separate by:
tr: Ayrı taraftan:

en: Set '0' to empty the database on exit
tr: Veritabanını çıkışta boşaltmak için '0' kur

en: Set of &files - each clip into personal file
tr: Dosyalar kur - her klip kişisel dosyaya

en: Share information about Clipdiary
tr: Clipdiary hakkında bilgi paylaş

en: Short text clips (in characters)
tr: Kısa metin klilpleri (karakter)

en: Should Clipdiary add a new clip to the top of the clipboard history list when you copy data from the program? Does not affect the Quick Copy feature.
tr: Programdan veri kopyaladığınızda Clipdiary Pano geçmiş listesinin tepesine yeni klip ekler? Hızlı kopyalama özelliğini etkilemez.

en: Show images in a tooltip
tr: Araç ipucunda resimleri göster

en: Show the full text of a clip in a tooltip
tr: Araç ipuçları bir klibin otomatik tam metnini gösterir

en: Small icons
tr: Küçük simgeler

en: Smart Capture
tr: Akıllı Yakalama

en: Sorry, but your trial period has expired
tr: Üzgünüz, deneme süresi sona erdi

en: Sorry, your subscription for free UPGRADES has expired,
tr: Üzgünüz, ücretsiz yükseltme aboneliğinizin süresi doldu,

en: Start after (characters)
tr: Sonra başlat (karakter)

en: Subscribe to &newsletter
tr: Haber bültenine abone ol

en: Summary:
tr: Özet:

en: Support
tr: Destek

en: Support Clipdiary development
tr: Clipdiary gelişimini destekle

en: Switch to another database
tr: Diğer veritabanına geç

en: Switch to own word-wrap algorithm for tooltip text under Vista and Window 7 as workaround Windows bug.
tr: Geçici Windows hatası olarak Vista ve Windows 7 altında araç ipuçları yazısı için kendi sözcük kaydırma yapısı kullan.

en: Take full control over your clipboard history
tr: Pano geçmişi üzerinde tam kontrol

en: Test clips were successfully copied to clipboard
tr: Test klipleri başarıyla panoya kopyalandı

en: Test clips were successfully copied to the clipboard
tr: Test klipleri başarıyla panoya kopyalandı

en: Text color
tr: Metin rengi

en: Thanks! Clipdiary will be restarted now...
tr: Teşekkürler! Clipdiary şimdi yeniden başlatılacak...

en: The master section contains 3 pages of various filters. You can go through them in any order. Use filter configuration options and the Show button to preview selected clips in the Clipdiary gallery window. Also, don't forget to compress the database on the last page.
tr: Ana bölüm çeşitli filtrelerden oluşan 3 sayfayı içerir. Bir sıra olmadan herhangi birine gidebilirsin. Clipdiary galeri penceresinde seçilen kliplerin önizlemesine filtre yapılandırması seçeneklerinden ve Göster tuşuna basarak kullanabilirsiniz. Ayrıca son sayfada veritabanını sıkıştırmayı unutmayın.

en: There are three simple steps in order to get a clip from the clipboard history
tr: Pano geçmişinden üç adımda klip alabilirsiniz.

en: These are system-wide Hot Keys. You can press them at any time in order to bring the program to the screen, quickly copy the previous or the next clip to the clipboard if Clipdiary is running.
tr: Bu sistem genelinde kısayol tuşları var. Eğer Clipdiary çalışıyorsa, panoya kopyalamak için önceki ve sonraki klipleri hızlı ekrana getirmek istiyorsanız gerekli tuşlara basınız. (Not: Klip kelimesi hafızaya alınan metin ve resimleri tanımlamak için kullanıldı. Örneğin, bir metni kopyalıyorsunuz bunu ifade etmek için. -çn)

en: This application already in the list.
tr: Bu uygulama zaten listede

en: This is LAST day of your %i-day trial period
tr: Bu %i-günlük deneme süresinin SON günü

en: This is day %i of your %i-day trial period
tr: Bu  %i-günlük deneme süresinin %i . günü

en: This is really very...
    very
    very...
    ...very long clip in several lines
tr: Bu gerçekten çok...
    çok
    çok...
    ...klipte çok uzun satır

en: This is used for troubleshooting only and should normally be set to 70 ms or less. If you experience problems while pasting clips, try increasing this value up to 200 ms if required. You may also want to disable restoration of clipboard contents.
tr: Bu sadece sorun giderme amaçlı kullanılır ve normalde 70 ms veya daha aza ayarlanmalı. Klipleri yapıştırmada sorunla karşılaşıyorsanız ve  eğer gerekiyorsa 200 ms ye kadar arttırmayı deneyin. Pano içerik restorasyonunu devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

en: This wizard helps you export clips to file(s)
tr: Bu sihirbaz klipleri dosya(lara) çıkartmaya yardımcı olacak

en: This wizard will allow you to configure Clipdiary according to your preferences and get acquainted with main methods of work with the program
tr: Bu sihirbaz tercihlerinize uygun Clipdiary yapılandırması ve çalışma programı ile size yardımcı olacak.

en: Time to show a tooltip (ms)
tr: Araç ipucu gösterme zamanı (ms)

en: Time to show a tooltip for the Quick Copy (ms)
tr: Hızlı Kopyalamak için araç ipuçları zamanı göster (ms)

en: Title for Quick Copy tooltip
tr: Araç ipuçlarını Hızlı Kopyalamak için Başlık

en: Title length
tr: Başlık uzunluğu

en: Toolbar settings
tr: Araççubuğu ayarları

en: Tooltip options
tr: Araç ipuçları seçeneği

en: Top Left
tr: Sol Üst

en: Top Right
tr: Sağ Üst

en: Troubleshooting
tr: Sorun çözme

en: Try to increase this value only if you have trouble with catching data from Clipboard! Default value is 20
tr: Sadece Panodan verileri yakalamada sorun varsa bu değeri artırmayı deneyin. Varsayılan değer 20'dir.

en: Try to select a clip and copy it to the clipboard without opening Clip Selection Dialog Box
tr: Bir klip seçin ve Klip seçimi iletişim kutusunu açmadan panoya kopyalamayı deneyin

en: Turn off this option if you prefer copying clip back into clipboard instead of pasting it to the active window by pressing Enter or double-clicking at clip tree.
tr: Enter ya da çift tıklayıp etkin pencereye yapıştırdıktan sonra panoya önceki klibi kopyalama seçeneğini kapat.

en: Turn this on if you are using other clipboard managers that monitor clipboard data in order to avoid problems
tr: Sorunları önlemek istiyorsanız, pano verilerinizi izleyen diğer pano yöneticilerini kullanıyorsanız buna dönün

en: Unfortunately, these functions can cause problems in some applications or won't work at 100%. So, if you see any problems try to change options  and find a combination that will work best for you. We recommend to use Middle\X1\X2 button.
tr: Maalesef, bu işlevler bazı uygulamalarda sorunlara yol açabilir ya da % 100 çalışmayabilir. Eğer sorun görürsen, en iyi kombinasyonu bulmak için seçenekleri değiştir. Biz Orta\X1\X2 tuşları kullanmayı öneririz.

en: Unknow data format
tr: Desteklenmeyen veri biçimi

en: Unknown data format: Data was taken from %s - %s
tr: Bilinmeyen dosya biçimi: Veri sayfasından alınmış %s - %s

en: Unsupported data format
tr: Desteklenmeyen veri biçimi

en: Url for search selected text in the web
tr: Web de seçilmiş metin araması için URL

en: Use 0 for automatic mode.
tr: Otomatik mod için 0 kullan.

en: Use Ctrl + F9 in order to reset the filter without changing the selected clip.
tr: Seçilen klibi değiştirmeden filtreyi sıfırlamak için Ctrl   F9 kullan.

en: Use arrow keys on the keyboard or mouse
tr: Klavye veya fare üzerinden ok tuşlarını kullan

en: Use custom settings
tr: Özel ayarlar kullan

en: Use own word-wrap algorithm for tooltip text
tr: Kendi sözcük kaydırma algoritması kullanmak için araç ipucu metni

en: Version
tr: sürüm

en: View detail information
tr: Ayrıntılı bilgi görüntüle

en: Visit Home Page
tr: Ana Sayfayı Ziyaret Et

en: Welcome to the wizard for configuring and
     getting acquainted with Clipdiary!
tr: Clipdiary ile tanışma ve yapılandırma
     ayarlarına Hoş Geldiniz!

en: What Hot Key do you prefer?
tr: Hangi Kısayol Tuşunu tercih edersiniz?

en: When you need data which have been copied to the clipboard earlier, just press the main hot key and the clip selection dialog box will appear on the screen.
tr: Panoya daha önce kopyalanmış olan veri, ihtiyacınız olduğunda sadece ana kısayol tuşlarıyla ekranda görünecek.

en: Yes, but check for duplicates
tr: Evet, benzerleri denetle

en: You already have a licence - click to view detail information
tr: Bir lisansa sahipsiniz - ayrıntılı bilgi için tıklayınız

en: You are using the latest version of %s
tr: %s zaten en son sürümü kullanıyorsunuz

en: You can <a href="%RegUrl%"> find more information at this page
tr: Bu sayfada <a href="%RegUrl%"> daha fazla bilgi bulabilirsin

en: You can not delete starred clips, you should first remove star.
tr: Yıldızlı klipleri silmek için öncelikle yıldızı kaldırmalısın.

en: You can quickly copy any saved clip back to the clipboard even without opening clip selection dialog box. Just use these two hot keys:
tr: Kaydedilmiş herhangi bir klip, hatta Klip seçimi iletişim kutusunu açmadan  panoya hızlıca geri kopyalayabilirsiniz. Sadece bu iki kısayol tuşunu kullanın:

en: You can use Smart Capture to catch data from any program (instead of CTRL+C or CTRL+Insert), even if the monitoring clipboard is disabled. Moreover, it is handy if you want save clip with label.
    
    Don't use ALT+Character for this hot key, CTRL+SHIFT+C is good idea.
tr: Herhangi bir programdan veri yakalamak için Akıllı Yakalamayı kullan ( CTRL+C ya da CTRL+Insert yerine). Pano izleme devre dışı olsa bile. Ayrıca klipleri etiketlemek istiyorsan bunu kullan.
    
    Bu kısayol için ALT+Karakter kullanma. CTRL+SHIFT+C en idealidr.

en: You can use macro %Position% in order to add position of clip in history
tr: Geçmişteki kliplerin eklenme konumunu sıralamak için makro %Position% kullan

en: You can use this parameter for customize search engine for search selected text in the web, default value is http://www.google.com/#q={SelectedText}. {SelectedText} will be replaced with selected text
tr: Web de arama için seçili metni, arama motorunda özelleştirmek için bu parametreleri kullan Varsayılan değer: http://www.google.com/#q={Seçilen Metin}. {Seçilen Metin} seçilen metin ile değiştirilecek.

en: You have 5 days trial to evaluate new feature.
tr: Yeni özellikleri denemek için 5 günün var

en: You have new achievement, click to view it!
tr: Yeni bir geliştirme var, görüntülemek için tıkla!

en: You may be interested in our other utilities that make everyday work with a computer easier:
tr: Bilgisayarla daha iyi bir çalışma için diğer yardımlar ilginizi çekebilir:

en: You must restart %s for interface language change to take effect
tr: %s arayüz dili değişikliğinin etkinleşmesi için yeniden başlatmanız gerekir.

en: You need restart program after change this option
tr: Bu seçenekleri değiştirdikten sonra programı yeniden başlat

en: You should clean your database from time to time, deleting old unnecessary clips. This saves disk space and significantly speeds up the program. Even more, deleting unused clips allows you to find useful information more quickly.
tr: Gereksiz eski klipleri silerek zaman zaman veritabanınızı temizleyin.  Bu disk alanından tasarruf sağlar ve programı önemli ölçüde hızlandırır. Kullanılmayan klipleri silmek, aramada daha hızlı bilgi bulmanızı sağlar

en: Your license information was copied to clipboard:
tr: Lisans bilgileriniz Pano'ya kopyalandı::

en: Your license is invalid, click here to view details
tr: Lisansınız geçersiz, ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız

en: become a fan
tr: Bir fan'a dahil ol

en: contact us
tr: Bağlantı kur

en: don't ask me any more
tr: daha fazla soru sorma

en: highlighting
tr: Vurgulama

en: license(s)
tr: Lisans(lar)

en: or
tr: ya da

en: useful tips
tr: Yararlı ipuçları
