Clipdiary 1.0 - en to ro_RO translation catalogue (283 entries)

en: 	Processing... Please wait...
ro_RO: 	Se procesează ... Vă rugăm să așteptați ...

en: 	Saved from Clipdiary %s
    
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
ro_RO: 	Salvat din Clipdiary %s
    
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

en: 
    
    Do you want to open website for an update?
ro_RO: 
    
    Doriţi deschiderea sitului pentru obţinerea unei actualizări ?

en: 
       Application :
ro_RO: 
       Aplicaţia :

en: 
       Created : %s  	  size : %s bytes
ro_RO: 
       Creat : %s  	  dimensiune : %s bytes

en: 
       Title :
ro_RO: 
       Titlu :

en: 
     ...[text is truncated]
ro_RO: 
     ...[textul este trunchiat]

en:  Check for new version
ro_RO: Caută actualizări...

en:  copied from
ro_RO: copiat(e) din

en:  view details
ro_RO: Vedeţi informatii detaliate

en: %i clips from %i were successfully exported to:
    
    %s
ro_RO: %i clipurile din %i au fost exportate cu succes in:
    
    %s

en: &2*Enter
ro_RO: &2*Introduceţi

en: &About Clipdiary
ro_RO: &Despre Clipdiary

en: &Add new
ro_RO: Adaugă un element nou

en: &Advanced
ro_RO: &Avansat

en: &Always on top
ro_RO: &Întotdeauna în faţă

en: &Blog
ro_RO: & Blog

en: &Cancel
ro_RO: &Anulare

en: &Copy to clipboard
ro_RO: &Copiere în clipboard

en: &Delete
ro_RO: &Şterge

en: &Display icon in the system tray
ro_RO: &Afişează o iconiţă în bara de sistem.

en: &Empty database
ro_RO: & Golire bază de date

en: &Enter
ro_RO: &Introduceţi

en: &File
ro_RO: &Fişier

en: &From Clipboard
ro_RO: &Din clipboard

en: &Help
ro_RO: &Ajutor

en: &Images
ro_RO: &Imagini

en: &Lists of copied files
ro_RO: &Liste de fișiere copiate

en: &Minimize to the system tray on run
ro_RO: &Minimizare in bară

en: &Minimize to tray
ro_RO: &Minimizare in bară

en: &Monitor Clipboard
ro_RO: &Monitorizare Clipboard

en: &Monitor clipboard
ro_RO: &Monitorizare clipboard

en: &Multiple pasting...
ro_RO: &Lipire multiplă...

en: &Open Main Window
ro_RO: &Deschideți fereastra principală

en: &Options
ro_RO: &Opţiuni

en: &Other
ro_RO: &Altele

en: &Paste to active window
ro_RO: &Lipire la fereastra activă

en: &Rename
ro_RO: &Redenumește

en: &Reset to default
ro_RO: & Resetați la valorile implicite

en: &Run on Windows startup
ro_RO: %Rulare la pornirea sistemului de operare Windows

en: &Save to file...
ro_RO: &Salvează în fișier...

en: &Send feedback
ro_RO: & Trimiteți feedback

en: &Set of original clips
ro_RO: &Set de clipuri originale

en: &Single file - all clips in one txt file
ro_RO: &un singur fişier - toate clipurile într-un singur fişier text

en: &Specify path to file
ro_RO: & Specifică calea spre fișier

en: &Standard formats
ro_RO: &formate standard

en: &Text clips
ro_RO: &Clipuri text

en: &Visit homepage
ro_RO: &Vizitați pagina de start

en: 1. First of all, press this button in order to copy a few clips to the clipboard
ro_RO: 1. Mai întâi de toate, apăsaţi acest buton pentru a copia câteva clipuri în clipboard

en: 1. Press the main hot key (CTRL+D by default)
ro_RO: 1. Apăsați tasta rapid[ (CTRL+D implicit)

en: 1. Select a clip using hot key combinations for copying previous or next clip from the history back to clipboard
ro_RO: 1. Selectați un clip folosind combinații de taste cheie pentru copierea clip anterior sau următor din istoria înapoi în clipboard

en: 2. Now place the cursor into the input field below and press the hot key you selected (CTRL+D by default). Select any clip and press Enter.
ro_RO: 2. Acum plasaţi cursorul în câmpul de mai jos şi apasaţi combinaţia de tasta rapidă selectată (CTRL + D implicit). Selectaţi orice clip şi apăsaţi Enter.

en: 2. Now when needed data is copied, place the cursor into the input field below and paste data as usual (ctrl+v or shift+insert)
ro_RO: 2. Acum, atunci când datele necesare sunt copiate, plasați cursorul în câmpul de introducere de mai jos și lipiţi datele ca de obicei (CTRL   V sau Shift   Insert)

en: 2. Select necessary clip
ro_RO: 2. Selectați clipul necesar

en: 3. Get it!
ro_RO: 3. Obţineţi clipul!

en: Add CVIF when copying data
ro_RO: Adaugă CVIF (Clipboard Viewer Ignore Format ) atunci când copiaţi date

en: Add CVIF when pasting data to target window
ro_RO: Adauga CVIF (Clipboard Viewer Ignore Format )atunci când lipiţi date în fereastra ţintă

en: Add CVIF when restoring clipboard after pasting data
ro_RO: Adauga CVIF(Clipboard Viewer Ignore Format ) la restaurarea clipboard-ului după lipirea datelor

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: Always
ro_RO: Întotdeauna

en: Application list
ro_RO: Lista de aplicaţii

en: Are you sure you want to close this Wizard?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să închideți acest Asistent?

en: Are you sure you want to select %s language? Please confirm
ro_RO: Sunteţi sigur că doriţi să selectaţi %s limba? Vă rugăm să confirmaţi

en: Automatically paste a clip after the Quick Copy (when you release keys)
ro_RO: Inseraţi automat un clip după copiere rapidă (atunci când eliberaţi tastele)

en: Background color
ro_RO: Culoare de fundal

en: Browse...
ro_RO: Răsfoiește...

en: C&opy as plain text
ro_RO: C&opiați ca text simplu

en: Can't make description and title :(
ro_RO: Nu putem face Descrierea şi titlul :(

en: Cancel
ro_RO: Anulare

en: Catch data when copying clip from Clipdiary
ro_RO: Capturează date atunci când se copiază un clip din Clipdiary

en: Change background color
ro_RO: Schimbă culoarea de fundal

en: Change colors for pasted item, so you can find it quickly
ro_RO: Schimba culorile pentru elementele lipite, astfel încât să le puteţi găsi rapid

en: Change text color
ro_RO: Schimbă culoarea textului

en: Change them if you prefer other hot key combinations
ro_RO: Schimbați-le dacă preferați alte combinații de taste cheie

en: Check for &updates
ro_RO: Caută actualizări...

en: Check for &updates every 30 days
ro_RO: Verificare &actualizări la fiecare 30 de zile

en: Choose a directory
ro_RO: Alege un director

en: Choose a new database
ro_RO: Alege o nouă bază de date

en: Click Next if Ctrl+D is suitable for you
ro_RO: Faceți clic pe Înainte (Next) dacă Ctrl + D este potrivit pentru dvs.

en: Click Next to continue
ro_RO: Faceți clic pe Înainte (Next) pentru a continua

en: Clipdiary FAQ - answers for your questions
ro_RO: Clipdiary FAQ - răspunsuri la întrebările dvs.

en: Clipdiary compares every new caught data with several latest clips and doesn't save data if it is a duplicate. Remember, the bigger this value is, the less duplicate copies at the database would be, and the more slowly Clipdiary would work and the more memory it would require. We recommend using a value from 5 to 10.
ro_RO: Clipdiary compară fiecare noi date cu ultimele clipuri şi nu salvează datele în cazul în care este un duplicat. Amintiţi-vă, cu cât această valoare este mai mare cu atât mai puţine copii vor fi duplicate în baza de date; Clipdiary va lucra mai încet şi va necesita mai multă memorie cu cât numarul acesta este mai mare. Vă recomandăm să utilizaţi o valoare de la 5 la 10.

en: Clipdiary creates titles for each clip and stores them in the database. You can see these titles in the clipboard history list.
ro_RO: Clipdiary creează titluri pentru fiecare clip şi le stochează în baza de date. Puteţi vedea aceste titluri în lista cu istoria clipboardului.

en: Clipdiary window will appear at the screen
ro_RO: Va apărea o fereastră Clipdiary pe ecran

en: Clone and Switch
ro_RO: Clonează şi comută

en: Close
ro_RO: Închidere

en: Close window
ro_RO: Închidere fereastră

en: Compatibility Delay (ms)
ro_RO: Întârziere pentru compatibilitate (ms)

en: Configuration Wizard for Clipdiary
ro_RO: Asistentul de configurare pentru Clipdiary

en: Contact us
ro_RO: Contactați-ne

en: Copy a few Clips to Clipboard
ro_RO: Copiaţi câteva clipuri în Clipboard

en: Copy a&s plain text
ro_RO: Copiați c&a text simplu

en: Ctrl+C - copy it to the clipboard
ro_RO: Ctrl+C - copiază in clipboard

en: Database
ro_RO: Baza de date

en: Delay (ms)
ro_RO: Întârziere (ms)

en: Delay before catching data (ms)
ro_RO: Întârziere înainte de capturare date (ms)

en: Destination folder:
ro_RO: Folder de destinație:

en: Do not capture data in case of the Clipboard Viewer Ignore Format
ro_RO: Nu captura date în cazul acesta CVIF (Clipboard Viewer Ignore Format )

en: Do you want to delete all records from the database?
ro_RO: Doriţi să ştergeţi toate înregistrările din baza de date?

en: E&xit
ro_RO: Ieșire

en: Emulate Ctrl+V for pasting
ro_RO: Imită Ctrl + V pentru lipire

en: Emulate Ctrl+V or Shift+Insert when pasting clip from Clipdiary.
ro_RO: Imită Ctrl + V sau Shift + Insert atunci când lipiţi clip din Clipdiary.

en: Enter Key
ro_RO: Introduceți cheia de înregistrare

en: Enter a license key
ro_RO: Introduceți o cheie de licență

en: Enter clipboard format name:
ro_RO: Introduceţi numele pentru formatul de clipboard:

en: Enter name &manually
ro_RO: Introduceți numele &manual

en: Enter new title:
ro_RO: Introduceţi un titlu nou:

en: Enter or double click - paste clip to the target window
ro_RO: Enter sau dublu clic - lipiţi clip la fereastra țintă

en: Enter registration key
ro_RO: Introduceți cheia de înregistrare

en: Enter text for search and click "Search" button.
    
    Tip: Use the % symbol to look up partial information matches. (For example enter http://%.edu for find all links to edu domain).
ro_RO: Introduceţi textul pentru căutare şi faceţi clic pe  "Search" button.
    
    Sugestie: utilizaţi simbolul % pentru a căuta informaţii parţiale. (De exemplu introduceţi http://%.edu pentru găsi toate link-urile către domeniul edu).

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error while getting information about new version of %s
ro_RO: Eroare la obținerea de informații despre nouă versiune a% s

en: Error while registering Main Hot Key combination.
ro_RO: Eroare la înregistrarea combinaţiei principale de tasta rapidă.

en: Error while registering hotkey combination for copying a Next Clip.
ro_RO: Eroare la ănregistrarea combinaţiei de tastă rapidă pentru copierea clip-ului urmator.

en: Error while registering hotkey combination for copying a Previous Clip.
ro_RO: Eroare la înregistrarea combinaţiei de tastă rapidă pentru copierea clip-ului anterior.

en: Error while registering hotkey combination for pasting current clipboard as plain text.
ro_RO: Eroare la înregistrarea combinaţiei de tastă rapidă pentru copierea clip-ului curent ca text simplu.

en: Error while registering main hot key combination.
ro_RO: Eroare la înregistrarea combinaţiei principale de tasta rapidă.

en: Evaluate LAST day
ro_RO: ULTIMA zi de evaluare

en: Evaluate now
ro_RO: Evaluaţi acum

en: Evaluate now - %i day(s) left
ro_RO: Evaluaţi acum - %i zi(le) rămase pana la expirare

en: Evaluation version: %i day(s) left
ro_RO: Versiune de evaluare: %i zi(le) până la expirare

en: Example of clip #1
ro_RO: Exemplu de clip #1

en: Export clips into:
ro_RO: Export clipuri în:

en: Failed to close the clipboard.
ro_RO: Nu s-a reușit închiderea clipboardului.

en: Failed to empty the clipboard.
ro_RO: Nu s-a reușit golirea clipboardului.

en: Filtering
ro_RO: Filtrare

en: First page - newest clips
ro_RO: Prima pagina - cele mai noi mesaje

en: Flashnote is a rough copy for your texts.
ro_RO: Flashnote este o copie brută pentru textele tale.

en: For a tooltip used for the Quick Copy (in milliseconds, 1 second = 1000 ms. Set 0 to cancel automatic hide)
ro_RO: Pentru un tooltip(sfat ecran) utilizat pentru copiere rapidă (în milisecunde, o secundă = 1000 ms. Setati 0 pentru a anula ascunde automat)

en: For a tooltip with the full clip data in the main window (in milliseconds, 1 second = 1000 ms. Set 0 to cancel automatic hide)
ro_RO: Pentru un tooltip(sfat ecran) de afişat în fereastra principală (în milisecunde, o secundă = 1000 ms. Setati 0 pentru a anula ascundere automată)

en: Format list
ro_RO: Lista Formate

en: Formats filter
ro_RO: Filtru Formate

en: From &Database
ro_RO: Din &Baza de date

en: General
ro_RO: Generalități

en: Get License Now...
ro_RO: Obţineţi  acum o licentă...

en: Get full power of Clipdiary for all time!
ro_RO: Obţineţi toate beneficiile Clipdiary pentru toatdeauna!

en: Get full version
ro_RO: Obțineți versiunea completă

en: Good Luck!
ro_RO: Succes !

en: Have all your often used texts at your fingertips
ro_RO: Ai toate textele si mesajele tale favorite la indemană

en: Hide after copying or pasting
ro_RO: Ascunde după copiere sau lipire

en: Highlight pasted items
ro_RO: Evidenţiază elementele lipite

en: Hot keys
ro_RO: Tastele rapide

en: How It Works
ro_RO: Cum funcționează

en: How many clips per page Clipdiary should show in the main window?
ro_RO: Cât de multe clipuri pe pagină Clipdiary ar trebui să arate în fereastra principală?

en: I Want to Buy Now
ro_RO: Vreau să cumpăr acum

en: I understand how to work with the program
ro_RO: Am înţeles modul de lucru cu programul

en: If attempts to get data from the clipboard cause problems with some applications - add them to this list. Clipdiary won't try to get data from these applications.
ro_RO: Dacă încercările de a obţine date din clipboard cauzează probleme cu unele aplicatii - adăugaţi-le la această listă. Clipdiary nu va încerca să obţină date din aceste aplicaţii.

en: If attempts to get data in some particular formats from the clipboard cause problems - add them to this list. Clipdiary won't try to get data in these formats.
ro_RO: Dacă încercările de a obţine date în unele formate speciale din clipboard cauzează probleme - adăugaţi-le la această listă. Clipdiary nu va încerca să obţină date în aceste formate.

en: If you want Clipdiary to ignore hot keys pressing in some applications (in games, for example), just add them to this list.
ro_RO: Dacă doriţi ca Clipdiary să ignore tastele rapide (hot keys) în unele aplicaţii (în jocuri, de exemplu), trebuie doar sa le adăugaţi la această listă.

en: Image %ix%i, %i Bit Depth
ro_RO: Imagine% ix% i,% i Adâncime de culoare

en: Image: Can't get information about image:(
ro_RO: Imagine: Nu se pot obține informații despre imagine :(

en: In other case, focus will be automatically moved to new clip only if current clip is last in list.
ro_RO: În alt caz, focusul va fi mutat automat la noul clip numai dacă clipul curent este ultimul în listă.

en: Incremental search
ro_RO: Căutare incrementală

en: Interface
ro_RO: Interfață

en: Interface language:
ro_RO: Limba interfeţei cu utilizatorul:

en: Just click Next if these combinations are suitable for you
ro_RO: Doar faceți clic pe Următorul dacă aceste combinații sunt potrivite pentru dvs.

en: Just one more text for your practice
ro_RO: Înca un text pentru practica dvs.

en: Just place the cursor into the field below and press any key combination
ro_RO: Doar plasați cursorul în câmpul de mai jos și apăsați orice combinație de taste

en: Last copied clip
ro_RO: Ultimul clip copiat

en: Last page - oldest clips
ro_RO: Ultima pagină - mesaje mai vechi

en: Let it save your time day by day
ro_RO: Lasaţi-l să vă salveze timpul zi de zi

en: List of copied files:
ro_RO: Listă de fișiere copiate:

en: Maximum clips saved in the database between sessions
ro_RO: Număr maxim de clipuri memorate în baza de date între sesiuni

en: Minimize to the system tray instead of &closing
ro_RO: Minimizare in bara de sistem în loc de &închidere

en: Most of modern password managers add Clipboard Viewer Ignore Format when copying passwords to notify that this data should not be saved by Clipboard Managers
ro_RO: Cele mai multe dintre softurile de management de parole moderne adauga CVIF "Clipboard Viewer Ignore Format" atunci când copiaţi parole pentru a anunţa că aceste date nu ar trebui să fi salvate de softuri de Clipboard Management (asa cum este şi Clipdiary)

en: Multiple Pasting
ro_RO: Lipire Multiplă

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Never
ro_RO: Niciodată

en: New version of %s is available.
    
       Current version:  %s
       New version:  %s
       Release date:  %s
    
    %s
ro_RO: Noua versiune de %s este disponibila.
    
       Versiune curentă:  %s
       Noua versiune:  %s
       Data lansării:  %s
    
    %s

en: Next page - newer clips
ro_RO: Pagina urmatoare - mesaje mai noi

en: Now you are ready to paste clip from the clipboard history. Try to do this in order to understand main principles of work
ro_RO: Acum sunteţi gata să lipiţi un clip din istoricul clipboardului. Încercaţi să faceţi acest lucru pentru a înţelege principiile de bază

en: Now you are ready to work with Clipdiary. We wish you good luck and hope Clipdiary will become a reliable and good assistant for you.
ro_RO: Acum sunteți gata să lucrati cu Clipdiary. Vă dorim succes și speram ca Clipdiary va deveni un bun asistent de încredere pentru dvs.

en: Now you know that it's easy to paste text from the clipboard history, do you?
ro_RO: Acum știţi cât e de ușor sî lipiţi textul din istoria clipboardului, nu-i aşa?

en: Number of clips per page
ro_RO: Număr de clipuri pe pagină

en: Number of clips to check for duplicate
ro_RO: Numărul de clipuri pentru a verifica duplicatele

en: One &plain text clip
ro_RO: Un &text simplu

en: Open file
ro_RO: Deschide fişierul

en: Open folder
ro_RO: Deschide directorul

en: Open the Clip Selection Dialog Box:
ro_RO: Deschide caseta de Dialog de selecţie Clip:

en: Options
ro_RO: Opţiuni

en: Order Clipdiary Now and get the full version within minutes!
ro_RO: Comandaţi acum Clipdiary şi obţineţi versiunea completă în câteva minute!

en: Pa&ste as plain text
ro_RO: Lipire ca text simplu

en: Paste
ro_RO: Lipire

en: Paste &as plain text
ro_RO: Lipire &ca text simplu

en: Paste as:
ro_RO: Lipire ca:

en: Paste current clipboard contents as plain text:
ro_RO: Lipiţi conţinutul curent din clipboard ca text simplu:

en: Paste key
ro_RO: Tasta de lipire

en: Paste options
ro_RO: Opțiuni de lipire

en: Paste your registration key:
ro_RO: Lipiţi cheia dvs. de înregistrare

en: Pasting clip to the window is a default action
ro_RO: Lipirea clipului in fereastra este o acțiune implicită

en: Path to the database
ro_RO: Calea către baza de date

en: Play sound:
ro_RO: Redă un sunet

en: Please select a subentry from the list!
ro_RO: Vă rugăm să selectați o subrubrică din lista!

en: Practice page
ro_RO: Pagina de Practică

en: Practice page #2
ro_RO: Pagina de Practică # 2

en: Previous page - older clips
ro_RO: Pagina anterioara - mesaje mai vechi

en: Problem applications
ro_RO: Aplicaţii cu probleme

en: Problem formats
ro_RO: Formate cu probleme

en: Process only:
ro_RO: Numai procesul:

en: Quick copy the next clip to the clipboard
ro_RO: Copiere rapida a urmatorului clip în clipboard

en: Quick copy the next clip to the clipboard:
ro_RO: Copiere rapidă a clipului următor în clipboard:

en: Quick copy the previous clip to the clipboard:
ro_RO: Copiere rapidă a clipului anterior în clipboard:

en: Quit program?
ro_RO: Doriti sa parasiti aplicaţia ?

en: Read Clipdiary BLOG - a lot of useful tips
ro_RO: Citeşte blogul Clipdiary - o mulțime de sfaturi utile

en: Register it
ro_RO: Inregistrare

en: Registration information:
ro_RO: Informaţii de înregistrare:

en: Registration window
ro_RO: Fereastra de înregistrare

en: Release date
ro_RO: Data lansarii

en: Reset filter and show all clips
ro_RO: Resetare filtru si arată toate mesajele

en: Restore clipboard contents after pasting a Clip
ro_RO: Restabilirea conţinutul Clipboard-ului după lipirea unui Clip

en: Result:
ro_RO: Rezultat

en: Risk free unconditional 30 day money-back guarantee
ro_RO: Garanție necondiţionată pentru restituirea banilor în 30 zile

en: Save exported clips into:
ro_RO: Salvați clipuri exportate în:

en: Save to file(s) wizard
ro_RO: Asistentul Salvaţi în fişier

en: Search
ro_RO: Caută

en: Second clip
ro_RO: Al doilea clip

en: Secure Online Ordering
ro_RO: Comandaţi în siguranţă online

en: Select Hot Key for quick copying
ro_RO: Selectați Hot Key (taste rapide)  pentru copiere rapidă

en: Select Main Hot Key
ro_RO: Selectați tasta rapidă principală

en: Select destination
ro_RO: Selectați destinație

en: Select format(s) that should be ignored
ro_RO: Selectați format(e) care ar trebui să fie ignorate

en: Separate by:
ro_RO: Separate prin:

en: Set '0' to empty the database on exit
ro_RO: Setează "0" pentru a goli baza de date la ieşirea din program

en: Set of &files - each clip into personal file
ro_RO: Set de &fişiere - fiecare clip în fişierul personal

en: Should Clipdiary add a new clip to the top of the clipboard history list when you copy data from the program? Does not affect the Quick Copy feature.
ro_RO: Ar trebui Clipdiary să adăuge un nou clip la partea de sus a listei clipboard istorie când copiaţi date din program? Nu afectează funcţia de copiere rapidă.

en: Sorry, but your trial period has expired
ro_RO: Ne pare rău, dar perioada de probă a expirat

en: Sorry, your subscription for free UPGRADES has expired,
ro_RO: Ne pare rău, abonamentul pentru upgrade-uri gratuite a expirat,

en: Start after (characters)
ro_RO: Începe după (caractere)

en: Subscribe to &newsletter
ro_RO: Abonaţi-vă la &newsletter

en: Support
ro_RO: Suport

en: Support Clipdiary development
ro_RO: Sprijiniţi dezvoltarea Clipdiary

en: Switch to another database
ro_RO: Comutați la altă bază de date

en: Switch to own word-wrap algorithm for tooltip text under Vista and Window 7 as workaround Windows bug.
ro_RO: Comutaţi la propriul algoritm pentru aranjare/formatare tooltip (sfat ecran). De folosit dacă aveţi Vista şi Windows 7 ca soluţie la bug-ul apărut în Windows.

en: Test clips were successfully copied to clipboard
ro_RO: Clipurile de test au fost copiate cu succes în clipboard

en: Test clips were successfully copied to the clipboard
ro_RO: Clipurile de test au fost copiate cu succes în clipboard

en: Text color
ro_RO: Culoare text

en: Thanks! Clipdiary will be restarted now...
ro_RO: Mulţumim! Clipdiary va reporni acum...

en: There are three simple steps in order to get a clip from the clipboard history
ro_RO: Există trei pași simpli pentru a obține un clip din istoria clipboard

en: These are system-wide Hot Keys. You can press them at any time in order to bring the program to the screen, quickly copy the previous or the next clip to the clipboard if Clipdiary is running.
ro_RO: Acestea sunt taste rapide la nivel de sistem. Aveţi posibilitatea să le apăsaţi în orice moment pentru a aduce programul pe ecran, să copiaţi rapid clipul anterior sau clipul următor în clipboard dacă rulaţi Clipdiary.

en: This application already in the list.
ro_RO: Această aplicaţie este deja în listă.

en: This is LAST day of your %i-day trial period
ro_RO: Aceasta este ULTIMA zi a perioadei de % i-zile de probă

en: This is day %i of your %i-day trial period
ro_RO: Aceasta este a %i zi a perioadei de %i-zile de probă

en: This is really very...
    very
    very...
    ...very long clip in several lines
ro_RO: Acesta este într-adevăr un foarte...
    foarte
    foarte...
    ...foarte lung clip ce se intinde pe mai multe linii

en: This is used for troubleshooting only and should normally be set to 70 ms or less. If you experience problems while pasting clips, try increasing this value up to 200 ms if required. You may also want to disable restoration of clipboard contents.
ro_RO: Acestă opţiune este utilizată doar pentru depanare și în mod normal ar trebui să fie stabilite la 70 ms sau mai puțin. Dacă vă confruntați cu probleme în timp ce lipiţi clipuri, încercați să măriți această valoare de până la 200 ms, dacă este necesar. De asemenea, vă recomandăm să dezactivați restaurarea conținutului clipboard.

en: This wizard helps you export clips to file(s)
ro_RO: Acest asistent vă ajută să exportați clipuri in fişier(e)

en: This wizard will allow you to configure Clipdiary according to your preferences and get acquainted with main methods of work with the program
ro_RO: Acest expert vă va permite să configurați Clipdiary în funcție de preferințele dumneavoastră și să faceţi cunoștință cu principalele metode de lucru cu programul

en: Time to show a tooltip (ms)
ro_RO: Timp pentru a arăta un tooltip (ms)

en: Time to show a tooltip for the Quick Copy (ms)
ro_RO: Timp de afişare a unui tooltip(sfat ecran) pentru o comandă de copiere rapidă (ms)

en: Title for Quick Copy tooltip
ro_RO: Titlu pentru tooltip(sfat ecran) de Copiere Rapidă

en: Title length
ro_RO: Lungimea titlului

en: Tooltip options
ro_RO: Opţiuni tooltip

en: Troubleshooting
ro_RO: Depanare

en: Try to increase this value only if you have trouble with catching data from Clipboard! Default value is 20
ro_RO: Încercaţi să creşteţi această valoare numai în cazul în care aveţi probleme cu copierea datelor din Clipboard! Valoarea implicită este de 20

en: Try to select a clip and copy it to the clipboard without opening Clip Selection Dialog Box
ro_RO: Încercați să selectați un clip și copiați-l în clipboard fără a deschide caseta de dialog Selectare Clip

en: Turn off this option if you prefer copying clip back into clipboard instead of pasting it to the active window by pressing Enter or double-clicking at clip tree.
ro_RO: Opriți această opțiune dacă preferați copierea clipului înapoi în clipboard în loc de lipirea sa la fereastra activă prin apăsarea tastei Enter sau dubluclic in lista de clipuri.

en: Turn this on if you are using other clipboard managers that monitor clipboard data in order to avoid problems
ro_RO: Activaţi această opţiune dacă utilizaţi alţi manageri de clipboard care monitorizează clipboard de date pentru a evita problemele

en: Unknown data format: Data was taken from %s - %s
ro_RO: Formatul de date necunoscut: Datele au fost luate de la% s -% s

en: Unsupported data format
ro_RO: Formatul de date neacceptat

en: Use arrow keys on the keyboard or mouse
ro_RO: Foloseşte săgeţile de pe tastatură sau mouse-ul

en: Use own word-wrap algorithm for tooltip text
ro_RO: Utilizare algoritm propriu pentru aranjare/formatare tooltip(sfat ecran)

en: Version
ro_RO: Versiune

en: View detail information
ro_RO: Vedeţi informaţii detaliate

en: Visit Home Page
ro_RO: &Vizitați pagina de start

en: Web Site
ro_RO: Sit Web

en: Welcome to the wizard for configuring and
     getting acquainted with Clipdiary!
ro_RO: Bine ați venit la expertul pentru configurarea și
     familiarizarea cu Clipdiary!

en: What Hot Key do you prefer?
ro_RO: Ce Hot Key (tastă rapidă) preferaţi?

en: When you need data which have been copied to the clipboard earlier, just press the main hot key and the clip selection dialog box will appear on the screen.
ro_RO: Când aveți nevoie de datele care au fost copiate în clipboard mai devreme, doar să apăsați tasta rapidă și caseta de dialog de selectare clip va apărea pe ecran.

en: Yes, but check for duplicates
ro_RO: Da, dar verifică duplicatele

en: You already have a licence - click to view detail information
ro_RO: Deja aveti o licenţă - click pentru informatii detaliate

en: You are using the latest version of %s
ro_RO: Utilizaţi cea mai recentă versiune de %s

en: You can <a href="%RegUrl%"> find more information at this page
ro_RO: Puteți <a href="%RegUrl%">găsi mai multe informații la această pagină

en: You can quickly copy any saved clip back to the clipboard even without opening clip selection dialog box. Just use these two hot keys:
ro_RO: Puteți copia rapid orice clip salvat înapoi în clipboard chiar și fără a deschide caseta de dialog de selectare a unui clip . Doar folosi aceste două taste:

en: You have 5 days trial to evaluate new feature.
ro_RO: Aveţi 5 zile la dispozitie pentru a evalua noi facilităţi.

en: You may be interested in our other utilities that make everyday work with a computer easier:
ro_RO: Ați putea fi interesat de alte programe utilitare dezvoltate de noi, care va fac munca de zi cu zi la un calculator mai ușoara:

en: You must restart %s for interface language change to take effect
ro_RO: Trebuie să reporniţi %s pentru ca limba interfeţei să se modifice

en: Your license information was copied to clipboard:
ro_RO: Cheia de licenţiere a fost copiată în clipboard:

en: Your license is invalid, click here to view details
ro_RO: Licenţa este invalidă, faceţi clic aici pentru detalii

en: become a fan
ro_RO: devino suporter

en: contact us
ro_RO: Contactați-ne

en: highlighting
ro_RO: evidenţierea

en: license(s)
ro_RO: licenţă(e)

en: or
ro_RO: sau

en: useful tips
ro_RO: sugestii utile
