Clipdiary 1.0 - en to nb translation catalogue (304 entries)

en: 	Processing... Please wait...
nb: 	Prosess pågår... Vent...

en: 	Saved from Clipdiary %s
    
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
nb: 	Lagret fra Clipdiary %s
    
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

en: 
    
    Do you want to open website for an update?
nb: 
    
    Vil du åpne internettsida for å oppdatere?

en: 
       Application :
nb: 
       Applikasjon :

en: 
       Created : %s  	  size : %s bytes
nb: 
       Opprettet : %s  	  størrelse : %s byte

en: 
       Title :
nb: 
       Tittel :

en: 
     ...[text is truncated]
nb: 
     ...[teksten er trunkert]

en:  Check for new version
nb: Se etter ny versjon

en:  copied from
nb: kopiert fra

en:  view details
nb: se detaljer

en: %i clips from %i were successfully exported to:
    
    %s
nb: %i klipp fra %i ble vellykket eksportert til:
    
    %s

en: &About Clipdiary
nb: Om Clipdiary

en: &Add new
nb: Legg til ny

en: &Advanced
nb: &Avansert

en: &Always on top
nb: &Alltid på topp

en: &Blog
nb: &Blogg

en: &Cancel
nb: Avbryt

en: &Clip
nb: Klipp

en: &Copy to clipboard
nb: Kopier til utklippstavla

en: &Delete
nb: Slett

en: &Display icon in the system tray
nb: Vis ikon i området ved klokka

en: &Empty database
nb: Tøm databasen

en: &File
nb: &Fil

en: &From Clipboard
nb: &Fra utklippstavla

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Images
nb: B&ilder

en: &Lists of copied files
nb: &Lister av kopierte filer

en: &Minimize to the system tray on run
nb: &Minimer til området ved klokka når programmet åpnes

en: &Minimize to tray
nb: &Minimer til området ved klokka

en: &Monitor Clipboard
nb: Vis klipptavla

en: &Monitor clipboard
nb: Vis utklippstavla

en: &Multiple pasting...
nb: &Multiliming

en: &Open Main Window
nb: Åpne hovedvinduet

en: &Open in browser
nb: Åpne i nettleseren

en: &Options
nb: Alternativer

en: &Other
nb: Andre

en: &Paste to active window
nb: Lim inn i det aktive vinduet

en: &Rename
nb: Gi nytt navn

en: &Reset to default
nb: Tilbakestill til normalinnstillingen

en: &Run on Windows startup
nb: Start sammen med Windows

en: &Save to file...
nb: Lagre til fil...

en: &Send feedback
nb: &Send tilbakemelding

en: &Set of original clips
nb: &Sett av originale klipp

en: &Share
nb: Del

en: &Single file - all clips in one txt file
nb: Enkeltfil - alle klipp i en txt-fil

en: &Specify path to file
nb: &Spesifiser sti til fila

en: &Standard formats
nb: &Standardformater

en: &Text clips
nb: &Tekstklipp

en: &View clip
nb: Se klippet

en: &Visit homepage
nb: Besøk hjemmesida

en: 1. First of all, press this button in order to copy a few clips to the clipboard
nb: 1. Aller først trykker du på denne knappen for å kopiere noen klipp til utklippstavla

en: 1. Press the main hot key (CTRL+D by default)
nb: 1. Trykk på hovedtastekombinasjonen (normalt CTRL+D)

en: 1. Select a clip using hot key combinations for copying previous or next clip from the history back to clipboard
nb: 1. Velg et klipp ved hjelp av tastekombinasjonen for å kopiere forrige eller neste klipp fra historikken tilbake til utklippstavla

en: 2. Now place the cursor into the input field below and press the hot key you selected (CTRL+D by default). Select any clip and press Enter.
nb: 2. Plasser markøren i skrivefeltet nedenfor og trykk på tastekombinasjonen du valgte (normalt CTRL+D). Velg ett av klippene og trykk på Enter.

en: 2. Now when needed data is copied, place the cursor into the input field below and paste data as usual (ctrl+v or shift+insert)
nb: 2. Nå når dataene du trenger, er kopiert, plasserer du markøren i skrivefeltet nedenfor og limer inn data som vanlig (ctrl+v eller skift+sett inn)

en: 2. Select necessary clip
nb: 2. Velg nødvendig klipp

en: 3. Get it!
nb: 3. Hent det!

en: Actual size
nb: Virkelig størrelse

en: Add CVIF when copying data
nb: Legg til CVIF når data kopieres

en: Add CVIF when pasting data to target window
nb: Legg til CVIF når data limes inn i målvinduet

en: Add CVIF when restoring clipboard after pasting data
nb: Legg til CVIF når utklippstavla gjenopprettes etter kopiering av data

en: Advanced
nb: Avansert

en: Always
nb: Alltid

en: Application list
nb: Applikasjonsliste

en: Are you sure you want to close this Wizard?
nb: Er du sikker på at du vil lukke denne veilederen?

en: Are you sure you want to select %s language? Please confirm
nb: Er du sikker på at du vil velge %s språk? Vær vennlig å bekrefte det

en: Automatically paste a clip after the Quick Copy (when you release keys)
nb: Lim inn et klipp automatisk etter kvikk-kopiering (når tastene slippes)

en: Automatically show tooltip when main window is opened
nb: Vis tooltip automatisk når hovedvinduet åpnes

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Blog
nb: Blogg

en: Browse...
nb: Søk igjennom...

en: C&opy as plain text
nb: K&opier som ren tekst

en: Can't make description and title :(
nb: Kan ikke lage beskrivelse og tittel :(

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Catch data when copying clip from Clipdiary
nb: Hent dataene når du kopierer klipp fra Clipdiary

en: Change background color
nb: Endre bakgrunnsfargen

en: Change colors for pasted item, so you can find it quickly
nb: Endre fargen på innlimt objekt, så det kan gjenfinnes raskt

en: Change text color
nb: Endre tekstfargen

en: Change them if you prefer other hot key combinations
nb: Bytt dem ut hvis du foretrekker andre tastekombinasjoner

en: Check for &updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Check for &updates every 30 days
nb: Se etter oppdateringer hver 30. dag

en: Choose a directory
nb: Velg en katalog

en: Choose a new database
nb: Velg en ny database

en: Click Next if Ctrl+D is suitable for you
nb: Klikk Neste hvis Ctrl+D passer for deg.

en: Click Next to continue
nb: Klikk Neste for å fortsette

en: Clip Viewer
nb: Klippmonitor

en: Clipdiary Achievement
nb: Clipdiary-prestasjon

en: Clipdiary FAQ - answers for your questions
nb: Clipdiary - svar på ofte stilte spørsmål

en: Clipdiary compares every new caught data with several latest clips and doesn't save data if it is a duplicate. Remember, the bigger this value is, the less duplicate copies at the database would be, and the more slowly Clipdiary would work and the more memory it would require. We recommend using a value from 5 to 10.
nb: Clipdiary sammenlikner alle nyinnhentede  data med flere siste klipp, og lagrer ikke dataene hvis de er duplikater. Husk at jo større denne verdien er, desto færre vil duplikatdataene i databasen være, og desto saktere vil Clipdiary arbeide, og desto mer minne vil programmet trenge. Vi anbefaler å sette verdien mellom 5 og 10.

en: Clipdiary creates titles for each clip and stores them in the database. You can see these titles in the clipboard history list.
nb: Clipdiary oppretter en tittel for hvert klipp og lagrer dem i databasen. Du kan se disse titlene i klipphistorikken på utklippstavla.

en: Clipdiary window will appear at the screen
nb: Clipdiary-vinduet vises på skjermen

en: Clone and Switch
nb: Klon og skift

en: Close
nb: Lukk

en: Close window
nb: Lukk vinduet

en: Compatibility Delay (ms)
nb: Kompatibilitetsforsinkelse (ms)

en: Configuration Wizard for Clipdiary
nb: Konfigurasjonsveileder for Clipdiary

en: Contact us
nb: Kontakt oss

en: Copy a few Clips to Clipboard
nb: Kopier noen klipp til utklippstavla

en: Copy a&s plain text
nb: Kopier &som ren tekst

en: Copy to clipboard
nb: Kopier til klipptavla

en: Ctrl+C - copy it to the clipboard
nb: Ctrl+C - kopier til utklippstavla

en: Delay (ms)
nb: Forsinkelse (ms)

en: Delay before catching data (ms)
nb: Forsinkelse før data hentes (ms)

en: Delete
nb: Slett

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Destination folder:
nb: Målmappe:

en: Do not capture data in case of the Clipboard Viewer Ignore Format
nb: Ikke kopier data i tilfelle klippsamleren ignorerer formatet

en: Do you want to delete all records from the database?
nb: Vil du slette alle postene fra databasen?

en: E&xit
nb: Avslutt

en: Emulate Ctrl+V for pasting
nb: Trykk Ctrl+V for å lime inn

en: Emulate Ctrl+V or Shift+Insert when pasting clip from Clipdiary.
nb: Trykk Ctrl+V eller Shift+Insert for å lime inn klipp fra Clipdiary.

en: Enter Key
nb: Sett inn lisensnøkkel

en: Enter a license key
nb: Sett inn lisensnøkkel

en: Enter clipboard format name:
nb: Sett inn navn på formatet i utklippstavla:

en: Enter name &manually
nb: Sett inn navnet &manuelt

en: Enter new title:
nb: Sett inn ny tittel:

en: Enter or double click - paste clip to the target window
nb: Enter (linjeskift) eller dobbeltklikk - lim klippet inn i målvinduet

en: Enter registration key
nb: Sett inn registreringsnøkkelen

en: Error
nb: Feil

en: Error while getting information about new version of %s
nb: Det oppsto en feil under innhenting av informasjon om ny versjon av %s

en: Error while registering Main Hot Key combination.
nb: Det oppsto en feil under registrering av hoved-tastekombinasjonen

en: Error while registering hotkey combination for copying a Next Clip.
nb: Feil under registrering av tastekombinasjon for kopiering av neste klipp.

en: Error while registering hotkey combination for copying a Previous Clip.
nb: Feil under registrering av tastekombinasjon for å kopiere forrige klipp.

en: Error while registering hotkey combination for pasting current clipboard as plain text.
nb: En feil oppsto under registrering av tastekombinasjon for å lime inn siste klipp fra klipptavla som ren tekst.

en: Error while registering main hot key combination.
nb: En feil oppsto under registrering av hovedtastekombinasjon.

en: Evaluate LAST day
nb: Evaluer SISTE dag

en: Evaluate now
nb: Evaluer nå

en: Evaluate now - %i day(s) left
nb: Evaluer nå - %i dag(er) igjen

en: Evaluation version: %i day(s) left
nb: Evalueringsversjon: %i dag(er) igjen

en: Example of clip #1
nb: Eksempel på klipp #1

en: Export clips into:
nb: Eksporter klipp til:

en: Export:
nb: Eksport:

en: Failed to close the clipboard.
nb: Kunne ikke stenge utklippstavla.

en: Failed to empty the clipboard.
nb: Kunne ikke tømme utklippstavla.

en: Filtering
nb: Filtrering

en: First page - newest clips
nb: Første side - de nyeste klippene

en: Flashnote is a rough copy for your texts.
nb: Flashnote er "kladdebok" for tekstene dine.

en: For a tooltip used for the Quick Copy (in milliseconds, 1 second = 1000 ms. Set 0 to cancel automatic hide)
nb: Som tooltip til å bruke ved kvikk-kopiering (i millisekunder, 1 sekund = 1000 ms. Sett 0 for å avbryte automatisk gjømming)

en: For a tooltip with the full clip data in the main window (in milliseconds, 1 second = 1000 ms. Set 0 to cancel automatic hide)
nb: Som tooltip med fulle klippdata i hovedvinduet (i millisekunder, 1 sekund = 1000 ms. Sett 0 for å oppheve automatisk gjømming)

en: Format list
nb: Liste over formater

en: Formats filter
nb: Formatfilter

en: From &Database
nb: Fra &databasen

en: General
nb: Generelt

en: Get License Now...
nb: Skaff deg lisens nå...

en: Get full power of Clipdiary for all time!
nb: Få den fulle kraften av Clipdiary for all framtid!

en: Get full version
nb: Få den fullstendige versjonen

en: Good Luck!
nb: Lykke til!

en: Have all your often used texts at your fingertips
nb: Ha alle dine ofte brukte tekster i fingerspissene

en: Hide after copying or pasting
nb: Gjøm etter kopiering eller innliming

en: Highlight pasted items
nb: Framhev innlimte objekter

en: Hot keys
nb: Tastekombinasjoner

en: How It Works
nb: Hvordan det virker

en: How many clips per page Clipdiary should show in the main window?
nb: Hvor mange klipp per side skal Clipdiary vise i hovedvinduet?

en: I Want to Buy Now
nb: Jeg ønsker å kjøpe nå

en: I have pasted or copied data %i times. Clipdiary clipboard manager saved lots of my time, thanks http://clipdiary.com/?s=shp
nb: Jeg har limt eller kopiert data %i ganger. Klipptavleverktøyet Clipdiary har spart en masse tid for meg; takk til http://clipdiary.com/?s=shp

en: I understand how to work with the program
nb: Jeg forstår hvordan jeg bruker programmet

en: If attempts to get data from the clipboard cause problems with some applications - add them to this list. Clipdiary won't try to get data from these applications.
nb: Hvis det oppstår problemer med å få data fra utklippstavla som skriver seg fra noen bestemte applikasjoner, føy dem til på denne lista. Clipdiary vil ikke prøve å hente data fra disse applikasjonene.

en: If attempts to get data in some particular formats from the clipboard cause problems - add them to this list. Clipdiary won't try to get data in these formats.
nb: Hvis det oppstår problemer med å få data i noen bestemte formater fra utklippstavla, føy dem til på denne lista. Clipdiary vil ikke prøve å hente data i disse formatene.

en: If you want Clipdiary to ignore hot keys pressing in some applications (in games, for example), just add them to this list.
nb: Om du vil at Clipdiary skal ignorere trykk på tastekombinasjoner i visse applikasjoner (spill for eksempel), føy dem til på denne lista.

en: Image %ix%i, %i Bit Depth
nb: Bilde %ix%i, %i bit dybde

en: Image: Can't get information about image:(
nb: Bilde: Finner ikke informasjon om bildet:(

en: In other case, focus will be automatically moved to new clip only if current clip is last in list.
nb: I andre tilfeller vil fokus automatisk bli flyttet til et nytt klipp bare hvis nåværende klipp er sist på lista.

en: In other case, you should select other clip or press right arrow in order to activate tooltip.
nb: I andre tilfeller bør du velge et annet klipp og trykke pil høyre for å aktivere tooltip.

en: Incremental search
nb: Delsøk

en: Information:
nb: Informasjon:

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Interface language:
nb: Betjeningsspråk:

en: Just click Next if these combinations are suitable for you
nb: Klikk Neste dersom disse kombinasjonene passer deg

en: Just one more text for your practice
nb: Bare en tekst til å øve deg på

en: Just place the cursor into the field below and press any key combination
nb: Det er bare å plassere markøren i feltet nedenfor og trykke på en tastekombinasjon

en: Last copied clip
nb: Sist kopierte klipp

en: Last page - oldest clips
nb: Siste side - de eldste klippene

en: Let it save your time day by day
nb: La det spare tid for deg dag etter dag

en: List of copied files:
nb: Liste over kopierte filer:

en: Maximum clips saved in the database between sessions
nb: Maksimum klipp lagret i databasen mellom to sesjoner

en: Minimize to the system tray instead of &closing
nb: Minimer til området ved klokka i stedet for å lukke

en: Most of modern password managers add Clipboard Viewer Ignore Format when copying passwords to notify that this data should not be saved by Clipboard Managers
nb: De fleste moderne passordapplikasjoner legger til Ignorer format på utklippstavla når passord kopieres, for å varsle om at disse dataene ikke bør lagres av klippsamlingsapplikasjoner.

en: Multiple Pasting
nb: Lim inn gruppe av klipp

en: Name:
nb: Navn:

en: Never
nb: Aldri

en: New version of %s is available.
    
       Current version:  %s
       New version:  %s
       Release date:  %s
    
    %s
nb: Ny versjon av %s er klar.
    
       Du har versjon:  %s
       Ny versjon:  %s
       Lanseringsdato:  %s
    
    %s

en: Next page - newer clips
nb: Neste side - nyere klipp

en: Now you are ready to paste clip from the clipboard history. Try to do this in order to understand main principles of work
nb: Nå er du klar for å lime inn et klipp fra klipphistorikken. Prøv å gjøre dette for å forstå hovedprinsippene for hvordan Clipdiary brukes.

en: Now you are ready to work with Clipdiary. We wish you good luck and hope Clipdiary will become a reliable and good assistant for you.
nb: Nå er du klar til å arbeide med Clipdiary. Vi ønsker deg lykke til, og håper Clipdiary blir en god og pålitelig medarbeider for deg.

en: Now you know that it's easy to paste text from the clipboard history, do you?
nb: Nå vet du at det er lett å lime inn tekst fra klipphistorikken, ikke sant?

en: Number of clips per page
nb: Antall klipp per side

en: Number of clips to check for duplicate
nb: Antall klipp som sjekkes for duplikater

en: One &plain text clip
nb: Ett klipp - ren tekst

en: Open file
nb: Åpne fil

en: Open folder
nb: Åpne katalog

en: Open the Clip Selection Dialog Box:
nb: Åpne dialogboksen for valg av klipp:

en: Options
nb: Alternativer

en: Order Clipdiary Now and get the full version within minutes!
nb: Bestill Clipdiary nå og få den fullstendige versjonen i løpet av minutter!

en: Pa&ste as plain text
nb: Lim inn som ren tekst

en: Paste
nb: Lim inn

en: Paste &as plain text
nb: Lim inn som ren tekst

en: Paste as:
nb: Lim inn som:

en: Paste current clipboard contents as plain text:
nb: Lim inn det valgte utkippstavleinnholdet som ren tekst.

en: Paste key
nb: Lim inn nøkkelkoden

en: Paste options
nb: Valgmuligheter for innliming

en: Paste your registration key:
nb: Lim inn registreringsnøkkelen din:

en: Pasting clip to the window is a default action
nb: Å lime klippet inn i vinduet er standardhandling

en: Path to the database
nb: Sti til databasen

en: Play sound:
nb: Spill av lyd:

en: Please select a subentry from the list!
nb: Vær vennlig å velge et underpunkt fra listen!

en: Please, help us and share information about Clipdiary
nb: Vær vennlig og hjelp oss å dele informasjon om Clipdiary med andre

en: Practice page
nb: Øvingsside

en: Practice page #2
nb: Øvingsside #2

en: Previous page - older clips
nb: Foregående side - eldre klipp

en: Problem applications
nb: Problemapplikasjoner

en: Problem formats
nb: Problemformater

en: Process only:
nb: Bare prosess:

en: Quick copy the next clip to the clipboard
nb: Kvikk-kopier det neste klippet til utklippstavla

en: Quick copy the next clip to the clipboard:
nb: Kvikk-kopier det neste klippet til utklippstavla:

en: Quick copy the previous clip to the clipboard:
nb: Kvikk-kopier forrige klipp til utklippstavla:

en: Quit program?
nb: Vil du avslutte programmet?

en: Read Clipdiary BLOG - a lot of useful tips
nb: Les Clipdiary BLOG og få mange nyttige tips!

en: Register it
nb: Registrer

en: Registration information:
nb: Registreringsinformasjon:

en: Registration window
nb: Registreringsvindu

en: Release date
nb: Publiseringsdato

en: Reset filter and show all clips
nb: Tilbakestill filteret og vis alle klipp

en: Restore clipboard contents after pasting a Clip
nb: Gjenopprett innholdet på utklippstavla etter at et klipp er kopiert

en: Result:
nb: Resultat:

en: Risk free unconditional 30 day money-back guarantee
nb: Risikofri og betingelsesløs 30 dagers pengene tilbake-garanti

en: Run Tutorial
nb: Kjør håndboka

en: Save exported clips into:
nb: Lagre de eksporterte klippene til:

en: Save to file(s) wizard
nb: Veileder for lagring til fil(er)

en: Save to file...
nb: Lagre til fil...

en: Search
nb: Søk

en: Second clip
nb: Klipp nummer to

en: Secure Online Ordering
nb: Sikker ordre på nettet

en: Select Hot Key for quick copying
nb: Velg kvikktasten for rask kopiering

en: Select Main Hot Key
nb: Velg hovedtastekombinasjonen

en: Select destination
nb: Velg mål

en: Select format(s) that should be ignored
nb: Velg format(er) som kan ignoreres

en: Separate by:
nb: Sorter etter:

en: Set '0' to empty the database on exit
nb: Sett '0' for å tømme databasen når programmet avsluttes

en: Set of &files - each clip into personal file
nb: Sett av &filer - hvert klipp til personlig fil

en: Share information about Clipdiary
nb: Del informasjon om Clipdiary

en: Should Clipdiary add a new clip to the top of the clipboard history list when you copy data from the program? Does not affect the Quick Copy feature.
nb: Skal Clipdiary legge til et nytt klipp til toppen av klipphistorikken når du kopierer data fra programmet? Det påvirker ikke kvikk-kopieringen.

en: Show the full text of a clip in a tooltip
nb: Vis den fulle teksten i et klipp som tooltip

en: Sorry, but your trial period has expired
nb: Vi beklager, men prøveperioden din er utløpt

en: Sorry, your subscription for free UPGRADES has expired,
nb: Vi beklager, ditt abonnement på gratis OPPDATERINGER er utløpt,

en: Start after (characters)
nb: Start etter (tegn)

en: Subscribe to &newsletter
nb: Abonner på &nyhetsbrev

en: Support
nb: Støtte

en: Support Clipdiary development
nb: Støtt utviklingen av Clipdiary

en: Switch to another database
nb: Skift til en annen database

en: Switch to own word-wrap algorithm for tooltip text under Vista and Window 7 as workaround Windows bug.
nb: Skift til egen tekstbrytingsalgoritme for tooltip-tekst under Vista og Windows 7 som mottiltak mot Windows-bug.

en: Test clips were successfully copied to clipboard
nb: Testklippene ble vellykket kopiert til utklippstavla

en: Test clips were successfully copied to the clipboard
nb: Testklippene ble vellykket kopiert til utklippstavla

en: Text color
nb: Tekstfarge

en: Thanks! Clipdiary will be restarted now...
nb: Takk! Clipdiary vil starte på nytt nå...

en: There are three simple steps in order to get a clip from the clipboard history
nb: Det er tre enkle steg for å hente og kopiere et klipp fra klipphistorikken

en: These are system-wide Hot Keys. You can press them at any time in order to bring the program to the screen, quickly copy the previous or the next clip to the clipboard if Clipdiary is running.
nb: Dette er tastekombinasjoner med systemrekkevidde. De kan brukes når som helst for å aktivisere programmet og raskt kopiere forrige eller neste klipp til utklippstavla hvis Clipdiary er åpen.

en: This application already in the list.
nb: Denne applikasjonen står allerede på lista.

en: This is LAST day of your %i-day trial period
nb: I dag er SISTE dag av din %-dagers prøveperiode

en: This is day %i of your %i-day trial period
nb: Dette er dag %i av din %i-dagers prøveperiode

en: This is really very...
    very
    very...
    ...very long clip in several lines
nb: Dette er virkelig et veldig...
    veldig
    veldig...
    ...veldig langt klipp på flere linjer

en: This is used for troubleshooting only and should normally be set to 70 ms or less. If you experience problems while pasting clips, try increasing this value up to 200 ms if required. You may also want to disable restoration of clipboard contents.
nb: Denne brukes bare til problemløsning og skal normalt være stilt på 70 ms eller mindre. Hvis du får problemer med å lime inn klipp, prøv å øke denne verdien opp til 200 ms om nødvendig. Det kan også være ønskelig å slå av gjenoppretting av utklippstavleinnhold.

en: This wizard helps you export clips to file(s)
nb: Denne veilederen hjelper deg å eksportere klipp til fil(er)

en: This wizard will allow you to configure Clipdiary according to your preferences and get acquainted with main methods of work with the program
nb: Denne veilederen hjelper deg med å konfigurere Clipdiary slik du foretrekker, og til å bli kjent med hovedmetodene for å bruke  programmet

en: Time to show a tooltip (ms)
nb: Tid for å vise et tooltip (ms)

en: Time to show a tooltip for the Quick Copy (ms)
nb: Tid for å vise et tooltip for kvikk-kopiering (ms)

en: Title for Quick Copy tooltip
nb: Tittel for kvikk-kopierings-tooltip

en: Title length
nb: Tittellengde

en: Tooltip options
nb: Tooltip-valgmuligheter

en: Troubleshooting
nb: Problemløsning

en: Try to increase this value only if you have trouble with catching data from Clipboard! Default value is 20
nb: Prøv å øke denne verdien bare hvis du har vansker med å hente data fra utklippstavla! Normalinnstillingen er 20

en: Try to select a clip and copy it to the clipboard without opening Clip Selection Dialog Box
nb: Prøv å markere et klipp og kopiere det til utklippstavla uten å åpne dialogboksen for valg av klipp

en: Turn off this option if you prefer copying clip back into clipboard instead of pasting it to the active window by pressing Enter or double-clicking at clip tree.
nb: Slå av denne valgmuligheten hvis du heller vil kopiere klippet tilbake til utklippstavla i stedet for å lime det inn i det aktive vinduet ved å trykke Enter eller dobbeltklikke i klipptreet.

en: Turn this on if you are using other clipboard managers that monitor clipboard data in order to avoid problems
nb: Slå på denne for å unngå problemer hvis du bruker andre klippsamlingsapplikasjoner som henter data fra utklippstavla

en: Unknown data format: Data was taken from %s - %s
nb: Ukjent dataformat: Dataene ble hentet fra %s - %s

en: Unsupported data format
nb: Dataformatet støttes ikke.

en: Url for search selected text in the web
nb: Url for å søke etter en valgt tekst på Internett

en: Use arrow keys on the keyboard or mouse
nb: Bruk piltastene på tastaturet eller musa

en: Use own word-wrap algorithm for tooltip text
nb: Bruk egen tekstbrytingsalgoritme som tooltip-tekst

en: Version
nb: Versjon

en: View detail information
nb: Se detaljert informasjon

en: Visit Home Page
nb: Besøk hjemmesida

en: Web Site
nb: Internettside

en: Welcome to the wizard for configuring and
     getting acquainted with Clipdiary!
nb: Velkommen til veilederen for å konfigurere og
    gjøre deg kjent med Clipdiary!

en: What Hot Key do you prefer?
nb: Hvilken tastekombinasjon foretrekker du?

en: When you need data which have been copied to the clipboard earlier, just press the main hot key and the clip selection dialog box will appear on the screen.
nb: Når du har bruk for data som er kopiert til utklippstavla tidligere, trykker du bare på hovedtastekombinasjonen, og dialogen for å velge klipp vil vises på skjermen.

en: Yes, but check for duplicates
nb: Ja, men sjekk om det er noen duplikat

en: You already have a licence - click to view detail information
nb: Du har allerede en lisens - klikk for å se detaljert informasjon

en: You are using the latest version of %s
nb: Du bruker nyeste versjon av %s

en: You can <a href="%RegUrl%"> find more information at this page
nb: Du kan <a href="%RegUrl%"> finne mer informasjon på denne sida

en: You can quickly copy any saved clip back to the clipboard even without opening clip selection dialog box. Just use these two hot keys:
nb: Du kan raskt kopiere ethvert lagret klipp tilbake til utklippstavla også uten å åpne dialogboksen for valg av klipp. Bare bruk disse to kvikktastene:

en: You can use this parameter for customize search engine for search selected text in the web, default value is http://www.google.com/#q={SelectedText}. {SelectedText} will be replaced with selected text
nb: Du kan bruke dette parameteret for å tilpasse søkemotoren til å søke etter merket tekst på Internett. Normalinnstillingen er http://www.google.com/#q={SelectedText}. (SelectedText) vil bli erstattet med den markerte teksten.

en: You have 5 days trial to evaluate new feature.
nb: Du har 5 dagers prøvetid for å evaluere det nye verktøyet.

en: You have new achievement, click to view it!
nb: Du har prestert en ny bestenotering; klikk for å se den!

en: You may be interested in our other utilities that make everyday work with a computer easier:
nb: Du er kanskje interessert i våre andre verktøyer som gjør det daglige arbeid ved datamaskinen lettere:

en: You must restart %s for interface language change to take effect
nb: Du må starte %s på nytt for at endringen av betjeningsspråk skal tre i kraft

en: Your license information was copied to clipboard:
nb: Lisensinformasjonen din ble kopiert til utklippstavle:

en: Your license is invalid, click here to view details
nb: Lisensen din er ugyldig; klikk her for å se detaljer

en: become a fan
nb: bli tilhenger

en: contact us
nb: kontakt oss

en: don't ask me any more
nb: Ikke spør meg flere ganger

en: highlighting
nb: framheving

en: license(s)
nb: lisens(er)

en: or
nb: eller

en: useful tips
nb: nyttige tips
